ondertussen in Moeilijke beslissing ZomvIm dk ÜeütékM Mum f-lM on I r- wit I s 10 Aha Waar is onze ondernemings raad mee bezig? Robert van de OR geeft uitleg. Met dank aan Ted Kleijn, lid van de ondernemingsraad Albert Heijn Als OR staan we voor een van de moeilijkste beslis singen uit onze OR-tijd. De directie van Albert Heijn heeft ons namelijk om advies gevraagd over de reorganisatie. De OR-leden realiseren zich heel goed dat collega's hun baan bij Albert Heijn gaan verliezen. Dat is natuurlijk verschrikkelijk voor de medewerkers die het treft en hun gezin. Als OR zijn we het eens met de strekking van de brief van Dick Boer, die we allemaal hebben mogen ontvangen: Albert Heijn is een heel grote organisa tie, die heel goede jaren heeft gekend en daardoor een behoorlijke zwemband heeft gecreëerd. Maar in de huidige situatie moet Albert Heijn afslanken, en zijn processen strakker aansturen. Sneller reageren op de markt en minder fouten maken. Dat vraagt om een andere manier van werken, een andere manier van denken en een andere cultuur. Een doe-cultuur. Vroeger al bekend als: ‘Niet lullen maar vullen'. Maar 440 collega's de organisatie uit sturen... dat is een hard gelag. Wat nodig is, is nodig. Maar wij zullen kritisch kijken naar de balans tussen de belangen van de onderneming en die van de mede werkers. Tot slot: de directie noch de OR heeft een glazen bol. De toekomst is niet te voorspellen. Ik vraag eenieder respect te hebben voor de beslissingen die nu genomen moeten worden. ...renden vele medewerkers van Albert Heijn mee met de Dam tot Damloop. AH 1558 Eindhoven was met zeven sportieve medewerkers vertegenwoor digd. Vulploegmedewerker Nick Doorns legde de laatste 400 meter voor de finish op een bijzonder ‘blauwe’ manier af. Onder het mom: een beetje PR kan in deze tijd geen kwaad. Ahold en Albert Heijn, kostenbesparingen, nieuwe commerciële initiatieven en de nieuwe reclamecampagne. Dick Boer opende de bijeenkomst. Ook Albert Voogd, de nieuwe directeur Winkelorganisatie, en Sander van der Laan, de nieuwe commer cieel directeur, spraken de aanwezigen toe. Een supermarktmanager: ‘Het pakket dat Sander van der Laan presenteerde om de slag te gaan maken, vind ik supergoed. Nu heb ik een beter gevoel. Ik ga hiervoor!' Verrassend was de komst van Ahold- bestuursvoorzitter Anders Moberg. Hij beantwoordde vragen uit de zaal en lichtte toe wat hij van Albert Heijn had gezien. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 via de fax: (075) 659 84 50 of via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl ...was er op woensdag 10 september een speciale bijeenkomst voor de supermarkt managers en franchisers van Albert Heijn. Er kwam een hoop aan bod: de situatie bij ...vonden in de laatste week van augustus de gepensioneerden-dagtochten plaats. Ditjaar was gekozen voor het Nederlands Openlucht museum en een diner in Sportcentrum Papendal van het NOC*NSF. Bijna 5000 gepensioneerden genoten volop van het mooie museum en het mooie weer. In de namiddag vertrok men naar Papendal voor het diner. De oudgedienden lieten zich het diner goed smaken en de stemming zat er al snel in, mede dankzij de muzikale inspannin gen van het orkest Counter-Point. Menigeen liet zich verleiden tot een dansje. Tijdens het diner was er een toespraak van een lid vai^p directie. De aanwezigen zijn immers nog steeds zeer geïnteresseerd in het wel en wee van Albert Heijn en Ahold.

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 10