MAILBOX I s i Ik geef de blauwe laptop door aan. GEVRAAGD 4. aar •ur. Beste Sander, In jouw antwoord op de vraag van Gijs Aartsen hebje het over twee dingen die ‘toevallig’ ook typerend zijn voor de cultuurverandering binnen DC Zaandam: de menselijke factor en de inge wikkeldheid van ons proces. Uit een onderzoek van enkele jaren terug binnen alle distributie centra bleek dat de medewerkers in DC Zaandam ontevreden waren over de sfeer en de lei ding binnen ons DC. Dit had uiteraard ook een negatief effect op onze resultaten. Om dat te veranderen zijn wij als management bij onszelf begonnen. We hebben een team gesmeed met de absolute overtuiging en wil om ‘de mooiste site van Nederland’ te worden. Een cultuur verandering van negatief kritische medewerkers naar een club mensen met winnaarsmentali- teit die graag bij Albert Heijn wil werken, is een proces van de lange adem. We zijn er nog niet, maar hijgen de collega-DC’s al aardig in de nek. Naast het uitstralen van positivisme en enthousiasme zijn we ook vervelende beslissingen niet uit de weg gegaan. De belangrijkste cultuurwaarde van Albert Heijn Logistiek is respect. Respect voor collega’s met verschillende achtergronden en respect voor de spullen van Albert Heijn. Van medewerkers die dat respect niet kunnen of willen opbrengen, hebben wij afscheid genomen en dat zullen we ook blijven doen. Je hebt het ook over het feit dat we sommige dingen binnen Albert Heijn wat ingewikkeld heb ben gemaakt. Ook daaraan besteden we aandacht in DC Zaandam. Ons aller leermeester Johan Cruijff zegt: ‘Voetballen is simpel, simpel voetballen is moeilijk'. Het is onze taak helde re plannen te maken (en niet te veel tegelijk), begrijpelijke doelstellingen met leidinggevenden en medewerkers af te spreken en elkaar daarop af te rekenen. Ik ben het dus met je eensdat versimpelen belangrijk is. Voor de volgende Aha geef ik de blauwe laptop door aan Dilek Yetik, VS Kassa bij AH 1315 Amsterdam, het filiaal waar ik zelf boodschappen doe. Van haar zou ik graag willen weten wat zij zou veranderen als ze één dag supermarktmanager van haar filiaal zou zijn. From: Jan-Jaap Smit, sitemanager Distributiecentrum Zaandam To: Sander van der Laan, directeur Marketings Format en Merchandising Subject: RE: Jan-Jaap, wat heb jij gedaan om de cultuur binnen DC Zaandam positief te veranderen? COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie BJS/Communicatie Management, Bloemendaal Hoofdredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Polimann, Amsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giffen, Vanessa Haul ussy, Yolande Hazebroek, Jeroen Molenaar, Rogier Rijkenberg, Tijl Rood, Jacqueline Schadee Fotografie cover Marlijn Steiner Lovisa Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons weten per post of via aha-magazine@ah.nl et hil- Telefoonkaarten Eventueel ruilen D. Janssen, Almere (036) 532 63 54 Escort Te koop gevraagd een Escort MK 2 Marjolein, Oosterhout 06 13 96 06 21 (na 18.00 uur) Suske Wiske- en Efteling-poppetjes Uit de serie Suske en Wiske-poppetjes zoek ik tante Sidonia en de professor. Van de Eftelingserie ben ik nog op zoek naar Pardoes Fata Morgana, Paddeltje en het muisje. T. Ketting, Spijkenisse (0181) 61 09 09 Suske en Wiske-spel Uitgebracht door Albert Heijn. Eventuele andere artikelen van Suske en Wiske zijn ook welkom. Herman van 't Net, Voorburg (070) 386 13 28 Garagedeur Rol/hout/kantel maakt niet zo veel uit. Let op: maximale hoogte 1,80 mtr. Breedte geen probleem, mag met loopdeur. P. de Jong, Lutjebroek (0228) 32 43 20 Suske en Wiske-boek “Witte Zwanen/zwarte zwanen” met blauwe linnen kaft met gouden of zilveren letters. Speciale uitgave van AH aan medewerkers en relaties. Uitgave 1987. Fikse vergoeding. Kees Broeken, Geertruidenberg 06 55 39 16 32 Fotolijstje Crèmekleur in de vorm van een hart met muzieknoten erop. Bets Both, Oud-Beijerland (0186)61 15 58 Schilderijen 100-jarig jubileum AH Wil jij een schilderij kwijt of eventueel ruilen? Bel dan naar ons. Ad en Angelique Suoss, Dongen (0162)31 62 94 Gitaarles en gaskachel Ik wil graag gitaar leren spelen en zoek dus iemand die daar les in geeft. Daarnaast ben ik ook op zoek naar een gaskachel. Fatima, Utrecht 06 41 26 96 52 Jordache De serie Jordache op video of DVD. Rosy Boerenbrink, De Meern (030) 666 70 29 CD Hellraiser CD 1, 2, 3 en 4 van de origi nele versie ‘digital overdose'. Willem Maats, Dronten (0321)31 52 46 Ontbijtborden Gien Zes ontbijtborden van het Franse merk Gien, type Ciel. Dit servies wordt niet meer gemaakt, wie heeft ze nog in de kast staan? T.e.a.b. Jeanine Beagen, Nieuw- Vennep (0252) 68 54 97 Kamer Nijmegen (1) Kamer voor studente in Nijmegen, 18 jaar, niet rokend, eerstejaars Rechten. Vanaf 1 september. Yvonne Mulder, Zenderen (074)266 19 70 Kamer Nijmegen (2) Vrolijke, betrouwbare AH-cassière zoek een kamer in Nijmegen. Aankomend eerstejaars Kunstmatige Intelligentie aan de KUN. Heika van Es 06 14 72 24 65

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 15