r •Is 13 Aha Gaat het ook weleens mis? willen werken, maar die te maken hebben met een verstandelijke of lichamelijke beperking, psychische problemen of een chronische ziekte. Drie vragen aan commercieel directeur Annemiek Swart: Bij Albert Heijn werken zo n 65 wajongers. Wat betekent wajong? Wat doet United Restart met wajongers? Uil Uitzendbureau United Restart (voorheen Start Kans) helpt mensen die graag - 1 - ‘Als de uitkeringsinstantie, het UWV, vindt dat de wajonger gedeeltelijk voor een eigen inkomen kan zorgen, geven ze een reïntegratie-indicatie. Daarmee kan de wajonger bij ons aankloppen. Onze jobcoaches begeleiden kandidaten bij het vin den en houden van een “gewone” baan. Meestal werkt de jobcoach de wajonger in. Daarna komt de jobcoach zo vaak als nodig is.' ‘Wetarbeidsongeschiktheidsvoorzieningjonggehan- dicapten. Wajongers zijn mensen die voor hun acht tiende vanwege een verstandelijke, lichamelijke of psychische beperking arbeidsongeschikt zijn ver klaard en een uitkering krijgen. Die uitkering heet in de volksmond “wa-jong”, vandaar de term wajonger. Voor hen worden voorzieningen getroffen zodat, als ze daartoe in staat zijn, ze toch kunnen meedraaien in het arbeidsproces en ze een salaris verdienen.' ‘Door de intensieve voorbereiding en begeleiding is de uitval erg laag: onder de vijf procent. Zoals over al, gaat het in sommige gevallen niet zo goed. Dat zijn uitzonderingen. Zeventig procent van de wajongers krijgt uiteindelijk een vast contract.’ lat I

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 13