(Onlvermijdelijke kinderziektes I f I F 1 Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robert van de OR geeft uitleg. 1 i i VLEES l I ondertussen in Met dank aan Martin van Voorst, secretaris van de ondernemingsraad Albert Heijn. 10 Wij van de OR geloven absoluut in het nut van de verschillende systemen die Albert Heijn gebruikt voor het logistieke systeem. Maar we maken ons wel ernstig zorgen over de manier waarop sommige systemen in gebruik worden genomen. CELS laat het bijvoorbeeld regelmatig afweten en heeft de medewerkers van DC Zwolle al verschillende keren tot wanhoop gedreven. En daar blijft het niet bij: ook de winkels die door dit DC beleverd worden, krijgen hun goederen vaak te laat aangeleverd en moeten soms zelfs nee verkopen aan de klant. En dat is natuurlijk funest! Wij denken dat een groot deel van het probleem ligt in de manier waarop medewerkers worden voorbereid op de nieuwe systemen. Het zou prettig zijn als medewerkers die met een bepaald systeem gaan werken, weten hoe zo’n systeem werkt. In het geval van CELS is er naar onze mening te weinig in opleidingen geïnvesteerd. Veel medewerkers van DC Zwolle worstelen al meer dan een jaar met de kinderziektes van dit systeem. Ze hebben er hun buik van vol. Een gevaarlijke situatie, want om het systeem goed te laten werken, heb je een lange adem nodig. Wij hopen dan ook dat we het ergste hebben gehad en dat CELS binnenkort vlekkeloos functioneert zodat ook andere distributiecentra ermee kunnen gaan werken. weken bezig geweest om het aantal diervriendelijke producten in de schappen van alle supermarkten in Nederland te tellen. In de top 50 kwamen 48 Albert De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 via de fax: (075) 659 84 50 of via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl 2 ...kreeg AH 1216 een bij zondere oorkonde van de Dierenbescherming: de meest diervriendelijke supermarkt van Nederland. Honderden vrijwilligers zijn PyiMtfkw ...nam Els de Heide (60), van AH 1301 in Schiedam, na bijna 39jaartrouwe dienst afscheid. Maar voor het zover was werd ze door haar collega's nog getrakteerd op een dagje keihard buffelen. ‘Het had me altijd al geweldig geleken om een dagje mee te rijden met een vrachtwagen. Onder valse voorwendselen werd ik naar het DC Pijnacker gelokt. Er ging een wereld voor me open: die jongens moeten écht heel hard werken om alles op tijd bij de winkels te krijgen. Bij het eerste filiaal stond koffie en gebak klaar, dat was heel leuk. En we eindigden bij “mijn” winkel in Schiedam.’ van AH 1547, ontvoerd. Hij was namelijk veertig jaar in dienst en werd door zijn medewerkers op een surprise party in jarenzestigstijl onthaald. Vier colle ga’s haalden hem op in een Opel uit 1953: of hij zich even in een Elvis-pak wilde hijsen? De dj draaide jarenzestigmuziek, collega's namen Wil op de hak en het werd ‘de mooi ste avond die ik in veertigjaar bij Albert Heijn ...werd ook Wil van Abeelen, bedrijfsleider heb meegemaakt. En dat zegt wat, want ik heb heel veel moois meegemaakt!’ Heijn-winkels terecht. Supermarktmanager Hannelore Verschut nam de oorkonde dankbaar in ont vangst van de directeur van de Dierenbescherming. Hannelore: ‘Sindsikzelf twee kleintjes heb, koop ik ook regelmatig biologisch vlees. Het loopt trouwens goed hier, we hoeven bijna nooit af te prijzen. Sommige klanten vragen wel wat dat betekent, diervriendelijk. Of ze nu hun hond mee de winkel in mogen nemen?’ ooo o oo ooo

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 10