Alle medewerkers mochten in het voorjaar zeggen wat ze van hun werk vinden. Een recordaantal van 19.165 collega’s maakte van de mogelijkheid gebruik om hun genoegen én ongenoegen te spuien. De stemmen zijn inmiddels geteld. Het belangrijkste resultaat? Een overweldigende meerderheid is nog steeds tevreden over werken bij Albert Heijn. Aha s Wat en wanneer? Respons meer dan verdubbeld DISTRIBUTIECENTRA Meer tevreden medewerkers Grote dalers Grote stijgers FILIALEN Tevredenheid stabiel Kt 2002 2003 verschil 57,2% 61,6% +4,3%* 61,8% 65,7% +3,9% 2002 2003 verschil 30,6% 28,6% -2,0% 32,2% 30,4% -1,7% De stemmen In de tabellen vind je de percentages van medewer kers die het eens of helemaal eens zijn met de stelling. De verschillen in de laatste kolom wijken soms af van de metingen. Dit komt door afrondingen. De tevredenheid van winkelmedewerkers wordt tweemaal per jaar gemeten. Dit gebeurt via een vragenlijst die bij de salarisstrook zit. Het tweede onderzoek in 2003 volgt in het najaar. In de DC’s is de manier van onderzoek iets veranderd. Vorig jaar kre gen de medewerkers hun vragenlijst nog met de salarisstrook; dit jaar konden de lijsten op het werk worden ingevuld. 'De respons in voorgaande onderzoeken waste laag’, licht Ruud Kramer, lid van het managementteam van DC Tilburg, toe. 'Hierdoor kregen we een ver tekend beeld van de medewerkerstevredenheid. Door onze mensen binnen werktijd de mogelijkheid te geven om de vragenlijst in te vul- De tevredenheid in de DC’s is toegenomen. Meer medewerkers zijn tevreden over de sfeer in het DC, meer medewerkers geven aan dat ze duidelijk leiding krijgen én meer medewerkers krijgen ook een com pliment als ze dat verdienen. Vraag Ik zie in een baan bij Albert Heijn goede financiële vooruitzichten. Ik zie veel mogelijkheden om door te groeien naar een andere functie binnen de winkels. Vraag Ik ben tevreden over de samenwerking met andere teams in de winkel. In mijn dagelijks werk bij Albert Heijn moet ik niet meer dan regelmatig overwerken. NOOT BIJ TABELLEN Ongeveer hetzelfde aantal winkelmedewerkers als vorigjaar zegt tevreden te zijn met het werk dat ze bij Albert Heijn verrichten. Dit is zo’n 80 procent. Punten als veiligheid, sfeer, samenwerkingen de lei dinggevende worden beter gewaardeerd dan in het vorige onderzoek. Meer medewerkers zeggen tevreden te zijn over de samenwerking met andere teams. De inhoud van het werk wordt nog steeds hoog gewaardeerd en bepaalt in grote mate de tevredenheid van de mede werker. Het belang van de financiële beloning voor de tevredenheid nam ten opzichte van 2002 toe, terwijl de waardering afnam.

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 8