‘Winkels zijn de kern’ l 3 Aha De eerste keer... Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode op het prikbord 2 s Anderzijds is het wel zo dat Albert Heijn in zwaar weer verkeert. Wij kregen in 2003 te maken met een economische recessie en een verscherpte concurrentie. Na de opgaande lijn van 2002 zijn klanten in 2003 duidelijk minder gaan besteden. Prijs is veel belangrijker geworden. Albert Heijn merkt als grootste servicesupermarkt van Nederland het sterkst dat klanten minder beste den. De recessie, de dalende bestedingsmoge lijkheden en stijgende werkloosheid versterken het gevoel van een te hoog prijsniveau bij ser- vicesupermarkten. De prijsdruk van de concur rentie nam in 2003 dan ook sterk toe. Klanten kiezen vaker een andere primaire supermarkt, switchen van winkel of bezoeken een discounter. Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. De leukste, meeste kritische, spannendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. Tijdens de pauzes bij AH schoot het er vaak bij in om de Aha te lezen en daarom vind ik het erg handig dat het blad nu thuisbe zorgd wordt!!! Verder heb ik in de driejaar dat ik bij AH werk nog nooit iets van een collega uit AH 1381 gelezen in dit blad of in andere AH-bladen. Ik hoop hierbij dus dat het de eerste keer is! Lieneke Ponstein (19), caissière AH 1381 Spijkenisse ‘Gijs Aartsen, de supermarktmanager van AH 1602 die in de vorige Aha aan het woord was, spreekt uit mijn hart. Eindelijk ook eens iemand die niet alleen positief is over Albert Heijn. Ik ben het met hem eens dat de meeste beslissingen inderdaad genomen worden op basis van cijfers. Maar daarnaast wil Albert Heijn wel graag dat je meeloopt met mensen die iets zoeken, dat je vriendelijk bent tegen klanten, dat je als het kan een praatje met ze maakt, dat je kassa loopt en dat je andere afdelingen waarneemt als collega’s pauze nemen. Vaak denk ik: “Als ik tijd heb, heb ik geen klanten, en als ik klanten heb, dan heb ik geen tijd”. Het is niet zo dat ik met tegenzin ga werken, maar de duimschroeven ^ktrden wel steeds meer aangedraaid. Zo krijgen we bijvoorbeeld steeds minder uren. Ik kan me niet voorstellen dat dat geen effect heeft op de omzet. Ook is het vervelend dat sommige acties niet goed verlopen. Vooral bij populaire kaasacties is dat het geval, omdat de kaascentrale aan het einde van de week niet meer kan leveren. Dat is ergerlijk, voor mij en voor de klanten. Bovendien mist Albert Heijn deze omzet. Wat ik hoop, is dat er ook wat met de kritiek gedaan wordt. Dat er uiteindelijk iets positiefs uit voortvloeit.’ Monique Kohier, AH 1074 Brunssum Begin augustus stond Albert Heijn weer volop in de belangstelling van de pers. Reden was de su- permarktmonitor van Gfk waaruit bleek dat ons marktaandeel het eerste kwartaal zou zijn ge daald. Wij hebben hier niet op gereageerd omdat we slechts één keer per jaar over ons marktaan deel communiceren. Dat is bij de bekendmaking van de jaarcijfers door Ahold. Dit cijfer is dan het gemiddelde marktaandeel over het afgelopen jaar. Gedurende het jaar schommelen de markt- aandeelcijfers, daarom hebben we een vast meetmoment gekozen. We gebruiken het markt- aandeelcijfer van Nielsen als maatstaf. Dit marktaandeel geldt als de meest betrouwbare en geaccepteerde meting binnen de supermarkt branche. Het cijfer is gebaseerd op omzetgege- vens. Het Gfk baseert daarentegen de conclu sies op het gedrag van een consumentenpanel. Ons probleem ligt echter niet alleen buiten Albert Heijn. Onze kosten zijn de laatste jaren te veel gestegen. Onze winkels zijn de kern van Albert Heijn; de ondersteunende organisatie daaromheen is in verhouding té groot. We heb ben het met elkaar te complex gemaakt. Er zijn nu heldere keuzes gemaakt, we maken proces sen eenvoudiger en besparen verder op kosten. Over wat dat precies betekent, zullen jullie bin nenkort geïnformeerd worden. Er wordt onder tussen hard gewerkt aan commerciële plannen om de omzet te verbeteren. We willen tenslotte niet alleen op korte termijn, maar ook in de toe komst de marktleider blijven. Dat zijn we met recht, want de eerstvolgende landelijke concur rent, C1000, doet nog geen 60 procent van de omzet van Albert Heijn. We zijn dus nog steeds de grootste supermarkt van Nederland.

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3