Sander van der Laan (34) Johan Boeijenga (40) Albert Voogd (38) De samenstelling van de directie van Albert Heijn is drastisch gewijzigd. Joop Sliepenbeek, Ronald van Zetten en Jeroen Smits zijn vertrokken. En inmiddels hebben we te maken met drie nieuwe directeuren. Op deze pagina stellen we ze even kort aan je voor. De nieuwe directeur Marketing Format en Merchandising De nieuwe directeur Logistiek Replenishment De nieuwe directeur winkelorganisatie Aha A <187 Jr 1 Hij was toch net begonnen in Brazilië? Klopt. In januari startte hij als Executive Vice President Store Operations bij Ahold-werk- maatschappij Bompreqo. Zes weken later besloot Ahold de werk maatschappijen in Zuid-Amerika af te stoten. Dus in plaats van opbouwen, werd het helaas afbou wen in Brazilië. Was het een goede voorbereiding op zijn nieuwe functie? De omzet en omvang van Bomprepo zijn duidelijk anders, maar er zijn parallellen te trekken. Net als Albert Heijn kampt de keten met een veranderende marktpositie. Bovendien loopt er een traject dat lijkt op project Blauw, dat steeds meer vruchten afwerpt. Albert staat vierkant achter Blauw en wil met het project op de ingeslagen weg voort. Neemt hij wat Braziliaanse cultuur mee? Brazilianen werken hard, vindt Albert, maar weten ook tijd vrij te maken voor ont spanning, soms ook samen met de collega’s. Dat sprak hem erg aan. De warme zon en het lekkere eten zal hij missen. Wat doet hij als eerste, als hij weer in Nederland is? Een broodje Hollandse garnalen eten, zeilen en weer gaan wonen in zijn oude huis, samen met zijn vrouw en drie kinderen. i Wat je van ver haalt, is goed? Klopt. Johan is de beli chaming van logistiek en heeft op veel plekken vanaf 1988 binnen Albert Heijn logistieke vraagstukken opge lost. Voor zijn vertrek in 2000 naar Indonesië was hij als site manager verantwoorde lijk voor het regionaal distri butiecentrum in Tilburg. Daarna was hij CEO Country Manager van de supermarktketen TOPS Indonesië. Waarom is logistiek zo mooi? Het heeft een spilfunctie tussen verschillende bedrijfsonderdelen. Goed plannen, innoveren en optimaliseren zijn de sleutelwoorden om efficiëntie in de totale keten te realiseren. Maar ook: mensen motiveren, want logistiek blijft mensenwerk. Wat kunnen we van 'm verwachten? Samen met zijn directiecollega’s wil hij goed, eenduidig beleid maken, waarin medewerkers zich herkennen en waar zij zich ach ter kunnen scharen. Hij heeft vertrouwen in zijn collega’s: jonge mensen met een indrukwekkende staat van dienst en kennis van zaken. Leuk om weer terug te zijn in Nederland? Lekker bijpraten met vrienden en familie. Genieten van lange zomeravonden en een stevige winter. Want Johan blijft een Fries: wat hem betreft komt er een Elfstedentocht! Waarvoor is hij verantwoorde lijk? Sander is sindsjuli binnen Albert Heijn eindverant woordelijk voor Marketing Format en Commercie. Een zware baan voor zo'n jon ge vent? Klopt, maar Sander heeft genoeg ervaring om de verwachtingen waar te maken. De Zaankanter is opgegroeid in een Ahold-familie, maar hij was marketeer bij multinatio nals voordat hij als unitmanager vlees en AGF bij Albert Heijn aan de slag ging. Na een uitstapje van anderhalf jaar als alge meen directeur bij Gall Gall gaat hij zich nu weer puur op commercie richten. Klinkt als een jobhopper. Nee, hoor. Als het aan Sander ligt, blijft hij de komende jaren bij Albert Heijn. Er wacht hem een flinke stapel werk: het gaat ons immers niet voor de wind. De marktpositie moet verstevigd worden. Maar hij is ervan over tuigd dat dit met ieders inzet helemaal goed gaat komen. windkracht

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 13