e ‘Erbarmelijke omstandigheden’ ‘We gaan 3000 kilometer afleggen’ 3 JOOP KUIPERS (55) zet zich tijdens z’n vrije dagen in voor een Albanese kraamkliniek O) O) RANDA VAN DER VEGT (27) Sj9A 9p JBE gaat ‘fietsen voor iets’ in Latijns-Amerika Aha O) O o o I Joop Kuipers werkt op het Servicebureau van DC Pijnacker. De website van de stichting heet: www.joopnaaralbanie.nl - ‘Ja, hoe verzeil je in zoiets? Deels omdat je het opzoekt, deels toeval. Ik was als vrijwilliger al wat langer betrokken bij liefdadigheidsprojecten voor Albanië. Toen we daar zo’n vijf jaar geleden waren, werden we beschoten en ben ik een gebouw in gevlucht. Het bleek een kraamkliniek te zijn. Er heersten erbarmelijke omstandig heden: geen water, geen elektriciteit, geen hygiëne. Dat raakt je. Hier moet ik wat aan doen, dacht ik. Eenmaal thuis heb ik een stichting opgericht: Joop naar Albanië. In die eerste jaren is er keihard gewerkt om de kliniek van allerlei basisvoorzieningen te voorzien, zoals een dak, keuken en riolering. Dit jaar staat onder andere de elektriciteit op het programma. Ik ga er een paar keer per jaar naartoe, met het bestuur of met sponsors. We bekijken de voortgang en bespreken nieuwe plannen. Alle giften worden voor honderd procent ter plekke besteed. Het heeft me ooit te pakken gekregen als een soort virus, dat me niet meer loslaat. Je moet er geweest zijn om dat te kunnen begrijpen...’ ‘Het was al een tijdje aan het kriebelen bij mijn vriend en mij. We wilden er heel graag een jaartje tussenuit. Leven en wer ken in een andere cultuur, reizen... Eerst gaan we werken voor het Ahold Africa Sustainable Assistance Project in Ghana zie artikel Made in Africa in Aha 5). Daarna vertrek ken we voor vier maanden naar Latijns-Amerika voor een fietstocht, omdat we dat zo’n geweldig werelddeel vinden vanwege de ruige natuur en de bijzon dere cultuur. Maar we vinden het allebei ook belangrijk om niet “zomaar” op reis te gaan... We wilden het combineren met een goed doel. Zo ontstond het idee voor een sponsorfietstocht voor Habitat for Humanity, een internationale non-profitorganisatie die mensen in nood aan een degelijk en veilig huis helpt. Mensen kunnen deze organisatie sponsoren via onze website waar ook onze reiservaringen opstaan: www.fietsvooriets.nl We gaan drieduizend kilometer afleggen door vijf landen, onder meer langs een bouwproject van Habitat for Humanity. Het lijkt me een geweldige ervaring, maar ook best zwaar. Vooral het stuk door de Andes... Miranda van der Vegt werkt op het hoofkantoor bij de afdeling P&O L

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 8