I ‘Je zou 't soms wel denken’ ‘Dat is compleet achterhaald’ ‘Vooral Blauw heeft veel impact’ ‘Dat is te kort door de bocht’ ‘De meesten weten het wel’ Het hoofdkantoor weet vaak niet hoe het er in de winkels werkelijk aan toe gaat. categorymanager non-food directeur Winkelorganisatie Ageet UVubbeling, support medewerker winkelhelpdesk Marco van der Hulst, Katleen Mies 1341, verkoop manager in opleiding AH 1130, Bergen op Zoom Ronald van Zetten [40], Jo Deusings [56), supermarktmanager AH 1412, Echt 0 6 ‘We krijgen soms vragen over producten waarvoor veel reclame wordt gemaakt, maar die nog niet in onze schap- pen liggen. Op het hoofdkantoor weten ze ongetwijfeld pre cies waar dat aan ligt. Maar als klanten in de winkel vragen waarom die producten nog niet in het schap liggen, is dat als winkelmedewerker moeilijk uit te leggen. Of over aanbiedingen in Alledag die niet nabestelbaar zijn, maar waarbij niet altijd "Op Op" staat aangegeven, terwijl dat wel op www.ah.nl staat. Bij zulke dingen vraag ik me wel eens af hoe zoiets kan gebeu ren. Toch weet ik dat er van iedere nieuwe actie wordt geleerd. Dat is bij een soortgelijke aanbieding direct te merken.' Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren medewerkers op een pittige stelling over een netelig onderwerp. ‘Het is te kort door de bocht. Ik ken genoeg mensen op ons hoofdkantoor die weten hoe het er in de winkel aan toe gaat. Neem de tweehonderd Blauwe Consultants die vorig jaar bruin papiersessies hebben geleid. Veel mensen met winkelervaring. Natuurlijk gaan er dingen fout. Dat blijft vaak hangen. Maar kijk óók eens naar de zaken die we samen voor elkaar krijgen. Je moet je in het werk van een ander verdiepen om elkaar te begrijpen. Daarom praten we elkaar regelmatig bij. In de Aha, Deze Week, Blauwdruk. Begrip krijg je ook als je als hoofd- kantoormedewerker een paar dagen per jaar in één van onze win kels gaat werken. Daar ben ik een warm voorstander van.’ De stelling: ‘Zo kun je dat niet stellen, vind ik. Natuurlijk zijn er HK-medewerkers van wie ik me afvraag of ze ooit een winkel van binnen hebben bekeken. Maar veel vaker tref ik mensen die heel goed weten wat er hier speelt. Wie zo’n stelling poneert, doet dat vaak uit een gevoel van onmacht en frustratie. Als het hoofd kantoor beter zou communiceren over de achterliggen de redenen van sommige beslissingen, zou dat zulke gevoelens grotendeels wegnemen.’ ‘Ik hoor die stelling wel vaker, maar ben het er niet mee I eens. Wij hebben juist regelmatigcontact met winkels, gaan vaak langs en horen zo wat er leeft. Met een aantal SM's bespreek ik vooraf geplande acties om nog beter te kun nen inschatten wat de impact ervan zal zijn. Ook via de winkel- specialist en onze geavanceerde managementinformatiesyste men krijgen we veel informatie. Maar het kan natuurlijk altijd beter. Ik zou graag meer contact hebben, ook informeel, met de OM’s. Zij zijn in naam de schakel tussen ons en de winkels, maar in de praktijk heb ik vooral rechtstreeks contact.’ M 'De laatste tijd is er veel veranderd, met name door Blauw. Ik vraag me af of ze op^f: hoofdkantoor weten hoeveel impact dat heeft. Onlangs moesten we bijvoorbeeld afdelin gen observeren voor de activiteitenplanning en de Taak Inzetbaarheids Matrix. De uitwerking daarvan kostte echt veel tijd. Ik heb nog nooit zoveel op het kantoor gezeten als de afgelopen maanden. En dat terwijl Blauw juist in het leven geroepen is om ervoor te zorgen dat het kader meer op de winkelvloer aanwezig is!’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6