5 Aha DUITSERS LEL /Afi - SCHOLFILET FOTOGRAFIE FOTOSTOCK. MARTON STEINER LOVISA EN DE BEELDREDACTIE De Albert Heijn van Dick van Es is de best bezochte supermarkt van het vakantiedorp Oostburg en tevens de enige Albert Heijn waar ze schepjes, strandballen en rackets verkopen. In de winter wonen er in het dorp 5000 mensen. In de zomervakantie verblijven er tijdelijk 65.000 mensen. Het topseizoen begint rond Pinksteren en eindigt eind augustus. In plaats van 9500 klanten moeten Van Es en zijn medewerkers dan ineens 18.000 klanten per week bedienen. Voor de medewerkers van de supermarkt betekent dit nogal wat. ‘In de zomer moeten ze buffelen’, zegt Van Es. ‘In de winter doen we het kalmer aan. Het is niet de bedoeling dat er in de toptijd vakantiedagen worden opgenomen. Dat privilege is voorbehouden aan medewerkers met kinderen.’ Van Es wil alleen de allerbeste medewerkers voor z’n winkel en keurt daarom de zaterdaghulpen persoonlijk. ‘Een vakkenvuller in de winter wordt in de zomer een fulltimer’, zegt hij. ‘Mijn medewerkers moeten tegen de druk van een volle winkel kun nen en altijd gezellig zijn.’ Omdat bijna alle toeristen in de buurt Duitsers zijn, weet Van Es pre cies waar ze van houden. Duitsers drinken Grolsch en geen Heineken en Duitsers houden van BBQ en voorverpakte vleeswaren en sauzen. Binnenkort staat er weer drie meter houtskool in de winkel. Van Es: ‘Duitsers zijn fantastische klanten voor een winkel.’ •e druk op de medewerkers is in de zomermaanden ‘gigantisch’. Dat de supermarkt de zomerse groei goed kan handelen ligt volgens Van Es aan een goede planning en de fantastische samenwerking met DC Tilburg. Van Es kent al zijn medewerkers persoonlijk. ‘Alles weet ik van ze. Als er problemen zijn kunnen ze me altijd bellen. En van alle medewer kers weet ik welke opleiding ze doen.’ Verkoopmanager Eric de Rijcke trekt z’n blauw-rose AH-jas uit en loopt het kantoor van Van Es binnen. Elke winter speelt hij voor Sinterklaas en verrast hij de kinderen van klanten en medewerkers, maar nu kijkt hij uit naar de zomer. Dit gebeurt in het plaatselijke dia lect. ‘Lekker aanpoten. Moppen tappen. Gezellig.’ Onlangs was er een medewerker 25 jaar in dienst. Die hebben ze met z’n allen verrast. Erik: ‘Met een ontbijtbuffet en nog veel meer. Zo gaan we hier met elkaar om.’ Jahaa’, zegt Dick van Es. ‘Zo gaat dat hier. We delen lief en leed. Ook de meiskes buffelen in de zomer met ons mee.’ Een van die meisjes is Marilien Dierikx. Ze heeft net eindexamen gedaan en helpt nu fulltime in de winkel. ‘O, had ik dat maar voor mijn eindexamen gedaan’, zegt ze. ‘Hier werken is ontzettend goed voor mijn Duits.’ De sfeer in de winkel is nogal afhankelijk van het weer. Als het buiten regent, moeten ze binnen een zonnig humeur hebben. ‘Dat waardeert de klant’, weet Van Es. ‘En een tevreden klant komt volgend jaar terug.’ Daarom is het bij AH 1160 drukker dan bij de buren: C1000 en de Aldi. Van Es: ‘Als het bij ons regent, druppelt het bij Cl 000.’ r’-'ll Dick van Es AH 1160 in Oostburg Marilien Dierikx en Eric de Rijcke

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 5