‘Duitsers zijn fantastische klanten voor een winkel’ t Aha 4 SATE-SCHOTEL Bij de ingang van AH 1160 in Oostburg staan drie mannen met een winkelwagentje. Ze hebben vooral veel stokbrood gekocht en ze praten in het Italiaans. De gesprekken gaan over houtskoolblokjes, voetbal en vrouwen. KNALLEN! De mannen komen uit de buurt van Milaan en staan ieder jaar met hun gezinnen een paar dagen op hun favoriete camping in Zeeland. Wat daar nu zo leuk aan is, is moeilijk uit te leggen. Eén ding is zeker: ze vinden de Delta werken en die schilderijen van Van Gogh geweldig. In Oostburg staan drie supermarkten naast elkaar. Er is keus tus sen een Albert Heijn, een C1000 en een Aldi. Bij de toeristen is Albert Heijn veruit favoriet. Onze Italianen vinden de winkel geweldig. Chantal de Bruijcker staat te glimmen achter de counter. Ze ver koopt onder andere staatsloten, scheermesjes, sigaretten, strip penkaarten en is altijd vrolijk. ‘Straks is het weer lekker druk’, lacht ze. Als de toeristen er zijn, verandert er veel. ‘Je hebt geen tijd meer voor een praatje met de vaste klant’, zegt Chantal. 'We krijgen vaak een fooitje van de zomergasten. Dat mag eigenlijk niet en daarom stoppen we het keurig in de kassa. Ook verkopen we veel sigaretten van merken die in Nederland niet zo bekend zijn. Zoals HB, Belga en Lords. Duitsers zijn er verzot op.’ Hela, daar is supermarktmanager Dick van Es. Hij lacht naar Chantal en zegt: ‘Jahaa, het wordt weer zomer. Dan gaan we knallen!’ Van Es - type: niet lullen maar poetsen - schreef vorig jaar namens zijn medewerkers een boze brief naar de redactie van Aha. Van Es zet z’ri bril recht en legt het uit: ‘Wij waren boos omdat er was geschreven over winkels die in de zomer 10,20 of 30 procent meer omzet maken. Wij halen verdorie een omzet stijging van wel 200 procent.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 4