Gufjb mMi^! I a i Ook in Spaanse aderen stroomt blauw bloed 3 Aha Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode op het prikbord Laatst bezocht ik, jammer genoeg komt dat er niet veel van, samen met onze AGF versspecia listen, twee bedrijven in Spanje, Martinavarro en Bonnysa. Al meer dan 35jaar leveren zij in de winter sinaasappelen, mandarijnen en to maten aan Albert Heijn. De focus lag tijdens dit bezoek op de tomatenteelt. Een bezoek wordt bijzonder op prijs gesteld. Voor Spanjaarden geldt heel sterk dat een samenwerking niet alleen gebaseerd is op zakelijke argumenten. De persoonlijke relatie speelt daarnaast een belangrijke rol. En dat komt van twee kanten want ook ik waardeer onze jarenlange relatie. Die relatie is belangrijk. We delen een passie voorgoede groente en fruit. Albert Heijn is met haar 350 versproducten dè belangrijkste supermarkt voor AGF. De consument heeft daar veel waardering voor. We willen dan ook een constante, prima kwaliteit bieden en stel len daarom hoge eisen aan de keten. Een goe- Een bijzonder aspect vind ik bijvoorbeeld de manier waarop ze met medewerkers omgaan. Ze zorgen voor goede behuizing. Maar er is ook veel aandacht voor onderwijs van de kinderen van de medewerkers. Zo schoon als het in de kassen, is zo schoon is het ook in de scholen. Dat spreekt me aan. Hetzelfde geldt voor de professionaliteit. Een product als tomaat wordt voortdurend dooront- de samenwerking met de leverancier is een prachtig uitgangspunt Er moet vertrouwen zijn. En liefde voor het vak. Dat proefde je in alles, ook in de tomaten. Op 250 hectare grond staan kassen waarin diverse soorten gekweekt worden. Ik was onder de indruk, om diverse redenen. De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. wikkeld. Niet alleen in soorten maar ook in het hele groeiproces. Er kan precies ingespeeld worden op de vraag in de markt. Verder wordt er veel aandacht besteed aan het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. Albert Heijn heeft dit jaar als eerste EurepGap ingevoerd. Het stelt zowel eisen aan voedselveiligheid, milieuvriendelijkheid, arbeidsomstandigheden en natuurbeheer. Via een onafhankelijk certifi- ceringssysteem worden bedrijven gecontro leerd. Het wordt inmiddels wereldwijd door telers overgenomen. De klant staat ook in Spanje centraal. De wens van de klant wordt door Albert Heijn onder andere onderzocht in testpanels. Daarnaast wordt met de trends in de horeca rekening gehouden. Wil de klant een zoetere tomaat of steviger vlees? Dan worden de producten erop aangepast. Want voor alles blijft het een pro duct van mensen voor mensen. Dat voel je. Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brieven rubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha. Postbus 3000. 1500 HA Zaandam. De leukste, meeste kritische, span nendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. een goed bedrijf. ‘Meer ruimte voor kritische geluiden’, stond er onder andere op de cover van de vorige Aha. Interessante tekst, hopelijk is niet teveel gekeken naar de covers van roddelbladen, waarmee suggestieve tekst de lezers over de streep moeten halen om een blad te kopen c.q. te lezen. Het blad is gegroeid en is interes santer geworden in de loop der tijd. Ik vind het een goed idee om de Aha naar het huisadres te zenden zodat je altijd verzekerd bent van info. Ook bij afwezig heid, vakantie, ziekte en dergelijke. Het is wel jammer dat nu pas in de organisatie ruimte is om kritische geluiden te laten horen. Men (het □management) kan moeilijk omgaan met kritiek, men ^^vaart dat altijd als negatief, terwijl er veel mensen met Blauw bloed in de organisatie zijn. Het magazine is bedoeld voor de medewerkers van Albert Heijn en daarom verdient het lof om drie pagi na’s aan een franchiser te besteden. De stelling: medewerkers met een GUB-lening moeten een financiële tegemoetkoming krijgen.... Inderdaad, dit is een netelige stelling. Persoonlijk zeg ik moeilijk ja of nee (ik heb ook verloren). Ik ben kwaad om wat er gebeurd is. De reactie van onze eigen Albert Heijn sprak me het meest aan: ‘Ik voel me verneukt!’ (sorry voor de woorden). Uiteraard weetje datje met aandelen risico loopt, maar dat we risico’s hebben gelopen omdat er niet opgelet is... dat verwacht je niet van een koninklijk bedrijf als Ahold. Ons bedrijf stond negatief in de publiciteit. En dat is als Albert Heijner in hart en nie ren niet prettig, dat doet pijn. Ook in mijn privé- omgeving werden redelijk wat negatieve dingen geroe pen. Een aantal sportavonden heb ik niet meer mijn blauwe Ahold-shirt (van dam- tot damloop) gedra gen. Enkele weken geleden verschenen er twee kran tenberichten over onjuiste cijfers. Toen riepen ze tegen mij: ‘Ze KUNNEN nog steeds NIET rekenen bij jullie’. En zulke opmerkingen doen toch zeer. Je kan alleen maar zeggen: ‘Ja, je hebt gelijk’. Ik stop ermee. Het was een mooi bedrijf, maar het is nog steeds Piet Neeft, teamleider transport, DC Zwolle

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3