I A 1 -f i 13 Aha MARCEL MOORmedewerker Houdbaar bij pilotwinkel AH 1131 Schagen: ‘Veel tel len. Daar komt Replenishment in het kort op neer. Dan weet de computer precies wat hij moet bestellen. Maar dat gaat niet altijd even goed. Vooral bij bulk- en kopacties slaat de computer de plank nog weleens mis. Laatst kregen we bijvoorbeeld een enorme lading chips aangeleverd. Na de actieweek hielden we nog zo’n vijftien dozen over. Maar die kin derziektes horen er natuurlijk bij. Als het mis gaat, bellen we meteen naar het hoofdkan toor. En ik moet zeggen: het gaat steeds beter.’ Dat doen we samen! Marcel BART LEMSTRA, ‘problem solver' op de afdeling BSS: ‘Bij de collega’s van Central Replenishment verhelpen ze functionele pro blemen. Ik verhelp technische problemen. In de software waarmee we werken, maar ook in de data op basis waarvan Replenishment voor de pilot-winkels bestelt. Als een probleem structureel blijkt te zijn, nemen we contact op met de ontwikkelaars van de systemen. Dit zijn gewoon collega’s bij Albert Heijn. Zij kunnen dan een structurele oplossing zoeken. Ja, ik ben best trots op de techniek achter Replenishment. Het gaat steeds beter draaien.’ ROSANNE HUBERS, projectmedewerker Logistiek bij distributiecentrum Geldermalsen: ‘Voor de winkels ligt de groot ste piek op zaterdag, want dan doen de mees te mensen hun boodschappen. Als je de com puter gewoon zijn gang laat gaan, krijgen de winkels op maandag een enorme voorraad producten geleverd. Voor de distributiecentra is dat niet wenselijk, omdat er dan onnodig veel medewerkers worden ingezet om al die bestellingen te verzamelen. Met behulp van computersimulaties kijken we nu hoe we dat zo gelijkmatig mogelijk over de week kunnen verdelen. We hebben een scheiding gemaakt als geen ander. Een computer kijkt nou een maal niet naar het weerbericht. En weet dus niet dat heel Nederland morgen aan het bar becuen slaat én de barbecuesauzen de deur uit vliegen. Wij kunnen in zo’n situatie, in overleg met de categorymanager, ingrijpen.’ tussen producten die zo snel mogelijk aange leverd moeten worden en producten die mogen wachten. Dat is wel even puzzelen.’ PETER DE ROOIJ, planner op de afdeling ^Central Replenishment: ‘Samen met mijn col- ^^ga’s houd ik de goederenstroom van de drie pilot-winkels continu in de gaten. In principe verloopt dit helemaal automatisch. Toch kun je het nooit honderd procent aan het systeem overlaten. Als je in de winkel staat, weet je dat 1

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 13