Aha i Met innovaties zijn wij koploper in supermarktland. Voor de schermen, maar zeker ook achter de schermen. Een parade paardje is Replenishment. Want Replenishment zorgt ervoor dat medewerkers zelf niet meer hoeven te bestellen. Bestellen? Het komt allemaal aan op samenwerking. Als iedereen doet wat hij of zij moet doen, geeft Replenishment ons een geweldige voorsprong. Op het hoofdkantoor moeten de juiste data in de systemen zijn ingevoerd. Winkels hoeven niet zelf te bestellen, maar moeten er wél voor zorgen dat de juiste voorraadstanden in de computer staan. Inderdaad, tellen in plaats van bestellen. Want alleen dan krijg je de juiste hoeveelheid artikelen geleverd. De voordelen? Minder voorraad in het maga zijn, minder nee-verkoop, minder afboekin gen, minder kosten, volle schappen en tevre den klanten. En je bent als winkel niet meer afhankelijk van een of twee medewerkers die BAS HAUWERT, Categorymanager broodbeleg, broodvervangers en speciale voeding: ‘Toen wij in week 8 de Kellogg’s Hunny Bzzz introduceerde, heb ik een zoge naamd referentieproduct opgegeven. Dit is een soortgelijk product waarvan ik verwacht dat het afzetpatroon vergelijkbaar zal zijn. Daarna maak ik het nog preciezer. Met een factor geef ik aan hoeveel ik verwacht dat het nieuwe artikel in afzet gaat afwijken van het referentieproduct. Belangrijk allemaal, want Replenishment draait voor een belangrijk deel op afzetgegevens uit het verleden. En die ontbreken natuurlijk bij een introductie!’ kunnen bestellen. Je pakt tijdswinst in de winkel. En die kun je goed gebruiken. Voor de winkel, goed koopmanschap en de klant. Hoofdkantoor, winkel of distributiecentrum: voor Replenishment moet iedereen dus zijn verantwoordelijkheid pakken. Wat betekent dit in de praktijk? Misschien zegt de term Replenishment je niet zoveel. Het is de nieuwe naam voor Automatisch Aanleveren (AA). Die naam is veranderd, want door de vooruitgang die er met AA geboekt is, dekt deze naam de lading niet meer. Drie pilot-winkels zijn al een tijd je over op Replenishment. In deze winkels hoeven medewerkers op onder andere de afdeling Houdbaar niet meer zelf te bestel len. Dat doet de computer op basis van onder andere de schapvoorraad, schapcapa- citeit en afzetgegevens van de afgelopen weken. In week 36 gaan er nog eens achttien winkels over op Replenishment. Volgend jaar gaan alle andere winkels over! runn Bart Peter

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 12