Slimmer plannen en strak op de kosten letten EVEN BIJPRATEN EUROPEES VOORDEEL xR HERKEN JE ZO «Xe Z/ Aha 6 5 Dit is de laatste keer dat we in deze vorm bijpraten met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn. Vanaf de volgende Aha pakken we het namelijk heel anders aan. Hoe? Dat merk je vanzelf... 1. Omzet 2. Het hoofdkantoor 4. Personeelskortingsregeling 6.GUB 5. Prijzenslag? 3. Leveranciers Lmm X Albert Heijn de supermarkt is waar leveran ciers hun assortiment breed kunnen neerzet ten. Dat maakt onze positie in Nederland uniek, zeker voor de grote leveranciers.’ ‘Klanten halen de broekriem aan. Alle super markten merken het, wij ook. Nederlanders geven minder geld uit aan hun boodschappen. We zullen er alles aan blijven doen om met aan trekkelijke acties en aanbiedingen de klanten aan ons te binden. Tegelijk moeten we onze kos ten in de gaten houden. In de winkels merkt iedereen het al; niet iedereen kan precies in die periode op vakantie als hij of zij zou willen. We zijn slimmer aan het plannen.’ Tn deze situatie is het pure noodzaak om ook kritisch naar het hoofdkantoor te kijken. We hebben een aantal maatregelen getroffen. Er zijn projecten stopgezet en we willen in ander half jaar tijd het aantal medewerkers op het hoofdkantoor verminderen met zo’n tien procent. Overigens krijgt iedereen die het aan gaat de gelegenheid om op een andere functie te solliciteren.’ ‘Tien procent personeelskorting kunnen we nu aan iedereen geven, tot een maximum van 300 euro. Dat is vijf procent meer dan in de oude regeling. Tegelijk zijn we de geschenkbonnen kwijtgeraakt. Een sigaar uit eigen doos? Daar ben ik het niet mee eens. Ik vind dit de best mogelijke oplossing die de fiscus ons biedt. Dat past bij Albert Heijn. Wij zoeken naar de best mogelijke arbeidsvoorwaarden voor onze medewerkers. Neem onze winstdelingsrege- ling: een duidelijk voordeel als je bij Albert Heijn werkt. Vele collega’s bij andere super markten hebben zo’n regeling niet.’ ‘Ahold blijft actueel. Albert Heijn heeft zich garant gesteld voor de leningen van het AH Vaste Klanten Fonds. En we zijn in gesprek met de collega’s die als deelnemer in het Gemeen schappelijk Unit Bezit GUB tegen een aantrek kelijke rente bij Ahold geld hebben geleend om ‘Gehakt onder de inkoopprijs in de winkel brengen, dat kan niet. Consumenten snappen dat tegen zulke prijzen de kwaliteit niet meer goed kan zijn. Albert Heijn doet dus niet mee aan zo’n prijzenslag in Vers. En eerlijk gezegd; ik vind het niks als anderen dat wel doen. De Nederlandse consument rekent op veilige en kwalitatief goede producten in zijn supermarkt. Dat geldt zowel voor zijn gehakt als voor zijn druiven.’ W ‘Ook met onze leveranciers hebben we discus sies over kosten. Specifiek over betalingstermij nen. Uit onderzoek blijkt dat wij tot nu toe onze rekeningen sneller betalen dan onze grote con currenten en leveranciers dat doen. Dat is voor onze concurrentiepositie niet goed en dat zetten we nu recht. Verder maken we duidelijk dat s LU o: o

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6