Knokken voor de omzet I i f I fv 7 Aha 3. Actief 1Werk aan de winkel 6. Concentreren 1 s 7. Pasen 4. Plezier 5. Efficiënt en effectief 2. Wij zijn het juiste adres Elke maand praten we bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. met ons assortiment. Actieve klantbenade- ring. Bij Kaas en Deli wordt daar nu al extra aandacht aan besteed. Maar eigenlijk geldt het voor de hele winkel: stap op de klant af als je merkt dat deze iets zoekt.’ ‘Actief op klanten afstappen en hen helpen met het maken van keuzes. Dat gaat verder dan een schapkaartje, natuurlijk. Dat is een gesprek over Yorkham of Greenfield biefstuk waarin we laten zien dat we iets bijzonders in huis hebben. Zo maken we de klant bekend ‘De gebeurtenissen bij Ahold hebben een enorme impact maar als Albert Heijn zijn we met de toekomst bezig en moeten we ver trouwen blijven houden in ons mooie bedrijf. Er is werk aan de winkel. We moeten knok ken voor onze omzet.’ ‘We concentreren ons op de activiteiten die de omzet stimuleren. De wijkwinkels staan op nummer één. Met de AH to go’s gaan we door. Een aantal grote winkels nemen acties op van AH XL.’ ‘Pasen is een belangrijke actieperiode om te laten zien wat we nu kunnen presteren. Ik hoop dat we een goede sfeer in de winkel kun nen neerzetten zodat klanten zich bij ons wel kom zullen voelen. Ik wil alle medewerkers daar heel veel succes bij toewensen.’ ‘Winkelen bij Albert Heijn is ook plezier heb ben. Daar organiseren we de komende tijd van alles voor. Denk maar aan acties als de Filmweken of aan acties rond de Efteling. Zo maken we het voor de klant ook op een andere manier leuk om bij ons te komen.’ ‘Ondertussen is die broekriem nog niet vol doende aangehaald. Iedereen leest het in de krant en ziet het op televisie: het gaat niet goed met de economie. We moeten op onze kosten letten en efficiënter en effectiever werken dan ooit. Op het hoofdkantoor heb ben we om deze reden een aantal projecten stopgezet. Er wordt ook kritisch naar het aantal medewerkers per afdeling gekeken. Ook in de winkels zal iedereen het nu gaan merken, bijvoorbeeld door het invoeren van de activiteitenplanning. Die verdeelt het werk duidelijk waardoor iedereen precies weet wat er wanneer gedaan moet worden. Soms betekent het dat medewerkers op andere werktijden worden ingeroosterd dan zij tot nu toe gewend waren.’ ‘Klanten moeten het gevoel hebben dat ze bij mis aan het juiste adres zijn voor hun dage- WF<se boodschappen. Aandacht voor de klant, dus. Alert zijn op hun vragen. En veel vertel len. Waar al die goede producten van ons vandaan komen, bijvoorbeeld. Maar ook informatie als een product onze kwaliteits- toets een keer niet heeft doorstaan. Zoals laatst gebeurde met de basilicum en de sperziebonen. Die hadden we niet in de winkel omdat wij de kwaliteit niet goed genoeg vonden. Wat zou het sterk zijn als we dat meteen op een schapkaartje aan de klanten zouden vertellen. Klanten waarderen dat.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 7