J I Een roodgloeiende telefoon... WINDKRACHT 10 II il ha Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg: 1 s MH na ‘Na de ontwikkelingen bij Ahold stond de telefoon bij de OR rood gloeiend. Er belden vooral veel collega's die bezorgd waren over hun Ahold-aandelen, GUB-lening en deelname aan het Vaste Klanten Fonds. Zij wilden weten of Albert Heijn hen niet schadeloos kan stellen. Het is begrijpelijk dat zij teleurgesteld zijn door de daling van de beurs waarde van Ahold. Maar tijdens gesprekken met de directie van Albert Heijn werd duidelijk dat een schadeloosstelling niet aan de orde is. De directie van Albert Heijn heeft ons de afgelopen weken goed geïnformeerd over de situatie bij Ahold. Al snel werd duidelijk dat de ontwikkelingen bij Ahold niet direct invloed hebben op de bedrijfs voering van Albert Heijn. De plannen, strategie en aansturing blijven hetzelfde. En dat was goed om te horen. Wij als OR hebben nog steeds veel vertrouwen in Albert Heijn. Het is een sterk, gezond en winst gevend bedrijf.’ Met dank aan Joop van Essen, voorzitter van de ondernemingsraad Albert Heijn opeens te maken met 450 vrouwen in plaats van 450 mannen. Na de val van de muur ging hij naar het voormalige Oost-Duitsland om daar personeel te werven. Zat hij met zijn glossy lingeriefolders in trieste communistische zaaltjes. En in 2000 werd hij directeur P&O bij Endemol Entertainment BV. Niet te vergelijken met de retail-wereld. Bij Endemol wringen medewerkers zich in de raarste bochten om op de titelrol van Goede Tijden Slechte Tijden te komen. Waarom heeft hij de overstap gemaakt naar Albert Heijn? Zijn ouders hadden vroeger vijf modewinkels in Zeeuws-Vlaanderen. Al op zijn zesde had hij klantencontact. En als tiener stond hij natuurlijk elk weekend in de winkel. De retail-wereld spreekt hem nog steeds aan. En dan ben je bij Albert Heijn aan het goede adres. Hoe beviel zijn eerste week eigenlijk? Hij moest echt even wennen aan het enorme aantal afkortingen. Sommige mailtjes moest hij ontcijferen met het ABC-boekje van Ahold. Maar de sfeer in het hoofdkantoor is vot gens hem prima. En wat doet-le In zijn vrije tijd? Hardlopen, skiën, tennissen. Op vrijdag avond boodschappen doen bij Albert Heijn. En zaterdag onder het toe ziend oog van zijn vrouw en dochter Natasha (7) het hockeyteam van dochter Carmen (11) coachen. En dat terwijl hij zelf nog nooit in zijn leven gehockeyd heeft... Wie? Luc de Baets (42), sinds begin maart is hij onze nieuwe directeur P&O. Lekker begin... Zeg dat wel! Een week voor zijn offi ciële indiensttreding kel derde de koers van Ahold. Luc was op die bewuste maandag op skivakantie en op een hoogte van 1800 meter ging zijn mobiele telefoon. Het was een bezorgde tante... En... hoe reageerde Luc? Het was wel heel onwerkelijk. Hij gelooft echter stellig dat Ahold uit het dal zal komen. Stoere woorden! We hebben dan ook te maken met een voormalig offi cier van het Korps Mariniers. Een mandie zijn mannen in Noorwegen leerde hoe ze bij extreem lage temperaturen kunnen overleven. Daar naast is hij in de jaren tachtig actief geweest in Beiroet en Zuid-Libanon. En toen hij in 1988 terugkeerde naar Nederland, werd hij de personeels- officier voor 450 mariniers. Drie keer raden wat hij daarna ging doen... Hij werd skileraar, assertiviteitstrainer of leeuwentemmer? Mis! Hij werd de personeelsmanager van Hunkemöller Nederland. Had hij g

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6