Directievoorzitter Dick Boer: ‘Ik leef op dit moment vooral mee met medewerkers die in 1996 en 1998 in het GUB zijn gestapt. Door een lening bij Ahold af te sluiten en dit geld in het AH Vaste Klanten Fonds te beleggen, konden medewerkers meeprofiteren van het succes van het bedrijf. We weten allemaal wat er is gebeurd. De unitkoers van het AH Vaste Klanten Fonds is door de koersval van het aandeel Ahold flink gekelderd. De deelnemers in het GUB staan op dit moment op verlies. Een gro te teleurstelling. Dat kan ik me heel goed voorstellen. Mijn collega-directieli den en ikzelf zullen deze mensen zeker niet vergeten. We leven met hen mee. Het enige wat ik op dit moment kan zeggen, is dat we moeten vertrouwen op de veerkracht van Ahold. En hopen op herstel van de koers. Iedereen kan hier in het dagelijks werk een steentje aan bijdragen.' REACTIES OP DE ONTWIKKELINGEN BIJ AHOLD De ontwikkelingen bij Ahold hebben de afgelopen weken veel stof doen opwaaien. We gaan hier in vogelvlucht nog even door de nieuwsfeiten. Verder geven klanten, medewerkers én directievoorzitter Dick Boer op dit prikbord een korte reactie op de gebeurtenissen. Maandag 24 februari Klanten en medewerkers Krediet Dek»ff.=-««“tarKer”rrn'”d’'! jona van Geldorp, verkoper 2 Ik ben al veertig jaar klant en wil jullie heel veel sterkte wensen. Kop op! Het is voor mij niet te geloven dat zoiets kan gebeuren. Wij controleren de hele dag onze medewerkers. Dan moet een miljarden bedrijf als Ahold toch in staat zijn om op een fatsoenlijke manier de boekhouding te controleren? Dit is niet des Albert Heijn’s. De wijze waarop de directie van Albert Heijn omgaat en communiceert met mede- I werkers, geeft mij als supermarktmanager een warm gevoel. Hou vol! Ie- Slik! Ahold kondigt maandag 24 februari aan dat de resultaten over 2002 naar verwach ting aanzienlijk lager zijn. Dit heeft te maken met de overwaardering van bepaal de inkomsten bij de Amerikaanse dochter US Foodservice. Ahold-bestuurders Cees van der Hoeven en Michiel Meurs treden af. Bij US Food service, maar ook bij een aantal andere werkmaatschappijen, gaan onderzoeken naar de boekhouding van start. In één dag verliest Ahold meer dan de helft van de beurswaarde. Ongeruste klanten verzilveren in de loop van die week massaal hun zegelboekjes en halen zelfs spaargeld van hun AH Spaarrekening. Verder zien deelnemers in het AH Vaste Klanten Fonds, waaronder medewerkers met een GUB-lening, door de koersval van het aan deel Ahold hun units flink in waarde verminde ren. Gelukkig hebben medewerkers met een GUB-lening uit 1996 en 1998 respectievelijk nog drie en vijfjaar om die lening af te lossen. Via medewerkers in de winkel en een blauwe folder lichten we klanten in over zegels spa ren, de AH Spaarrekeningen en het AH Vaste Klanten Fonds. Met een gratis pak Perla kof fie hebben we onze klanten bedankt voor het in Albert Heijn gestelde vertrouwen. Ahold maakt op 5 maart bekend dat het een nieuwe kredietfaciliteit van 3,1 miljard euro met de banken is overeengekomen. Positief nieuws. Voor het krediet krijgen de banken een aantal belangrijke dochterbedrijven, waaronder Albert Heijn, als onderpand. Inmiddels heeft Ahold laten weten Jan Hommen voor te dragen als nieuw lid voor de raad van commisarissen. Hij is onder andere vice-voorzitter en Chief Financial Officer bij Philips. Dudley Eustace is op 11 maart benoemd tot interim Chief Financial Officer (CFO). Hij vervangt tijdelijk de opgestapte Michiel Meurs en zal de financiële her structurering bij Ahold gaan leiden. Daarnaast gaat hij op zoek naar een nieuwe CFO. AH 1135 Haarlem Een trouwe klant Rob Helwig, VM i.o. AH 1396 Heerlen I Maarten Wijnmaalen, SM AH 1400 Amsterdam

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 4