Kinderen ontvangen extra Bonusrente Kom maar, kom maar, kom maar... l Aha 6 Waar is onze ondernemings raad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg: l I Met dank aan Tineke Bijland, lid van de ondernemingsraad Veertig winkelmedewerkers uit alle windstreken kwamen begin februari naar het hoofdkantoor voor een klankborddag met de OR. Tijdens die dag kwam er heel wat op tafel, zoals: VEILIGHEID: dit onderwerp leeft enorm. Veel medewerkers vinden dat de filiaal hulpverlening (FHV) nog niet overal goed is geregeld. Er zijn te weinig FHV'ers. Ook zou het prettig zijn als er meer camera's in de winkels komen. En ook bij de achterdeur, zodat je minder gevaar loopt bij het afsluiten. Verder hebben veel medewerkers behoefte aan een cursus ‘Omgaan met agressief gedrag’. BLAUW: veel medewerkers willen heel graag helpen bij het oplossen van rode wolkjes. Wat ze wel raar vinden, is dat rode wolkjes soms opeens verdwijnen. En dat terwijl ze eerst nog grijs en blauw moeten worden. De meerderheid van de medewerkers vindt dat Blauw drempelverlagend werkt: MT-leden zijn vaker op de winkelvloer. Opvallend is, dat er veel medewerkers zijn die niet weten wie hun operationeel manager is. En dan was er nog de vraag: gaan we de blauwe manier van werken volhouden? Er waren toch wel medewerkers die daaraan twijfelden. ANDER ONDERWERPEN: natuurlijk is er over van alles en nog wat gespro ken.Te veel om hier op te noemen.Toch willen we je enkele kritische vragen die bij medewerkers leven niet onthouden: waarom horen we zo weinig over de resultaten van acties? waarom is er geen duidelijk beleid over het dragen van piercings? waarom zijn de worpen zo onevenredig verdeeld over de weken? waarom is de Aha zo positief van toon? En waarom wordt hij niet naar het huisadres gestuurd? Kortom: genoeg stof om over na te denken! Veel klanten zijn al gewend om hun Bonuskorting of statiegeld te sparen op de AH Spaarrekening. Gebleken is dat veel rekeninghouders voor hun kind of kleinkind sparen. Voor hen heeft AH Geldzaken sinds kort iets nieuws: de AH Kinderspaarrekening. ja-toets van de pinpad. Het is ook mogelijk om eenmalig of iedere maand van de bank of giro geld over te boeken naar de AH Kinderspaarrekening. En dat is aan te raden, want naast de gebruikelijke jaarlijkse rente krijgen trouwe spaarders na vijf jaar een speciale Bonusrente van 3 procent. Die rente geldt voor het spaarbedrag dat die voorgaande vijf jaar op de AH Kinderspaarrekening vastgestaan heeft. Dick Boer: AH Geldzaken wordt binnen Albert Heijn steeds meer het loket voor financiële producten. Het begon in 2001 met de AH Spaarrekening. Afgelopen zomer kwam daar het AH Vaste Klanten Fonds bij. En nu dus een speciale rekening voor klanten die voor hun kinderen of kleinkinderen willen sparen. Een goede ontwikkeling.’ Kleine bedragen die nu naar de AH Spaarrekening gaan, kunnen nu worden doorgestort naar de rekening van de kinderen. Heeft een spaarder meerdere AH Kinderspaarrekeningen? Dan krijgt ieder kind een evenredig deel. Dus een klant met drie kinderspaar rekeningen die zes statiegeldflessen inlevert, spaart voor elk kind het statiegeldbedrag van twee flessen. Sparen bij de kassa blijft ongewijzigd, met een druk op de groene

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6