‘Thuis roepen ze vaak: nu even géén Albert Heijn!’ I I Moeder en dochter Demmink KW i I oó'4 Aha WILLY DEMMINK (moeder): ‘Wij praten heel veel over het werk. Thuis roepen ze dan: time-out graag, nu even géén Albert Heijn! We leren echt van elkaar. Marijke is bijvoorbeeld veel handiger met de computer. Zij wijst me op het gebruik van bepaalde toetsen. Ik zit meer in het kassagebeuren en heb natuurlijk ook langer ervaring. Iedere moeder geeft misschien weleenste veel advies, ik ook. Maar Marijke is kien genoeg om het op haar eigen manier te doen. De inhoud van de functie is hetzelfde, maar je merkt wel verschillen in de winkels. Bijvoorbeeld met Blauw. Wij gaan er in Dieren anders mee om dan de collega’s in Arnhem. Wij werken meer “volgens het boekje” denk ik. Maar door erover te praten, voed je elkaar. Want de ene manier is niet beter of slechter dan de andere.’ MARIJKE DEMMINK (dochter): ‘Oké, we zijn wel iswaar collega’s, maar in de eerste plaats zijn we moeder en dochter. Die scheiding wil ik ook graag zo houden. Daarom vind ik het prima dat we andere werkplekken hebben. Nu kan ik als dochter lekker eigenwijs zijn over bepaalde dingen, en kan ik meer mijn eigen weg gaan. Maar omdat mijn moeder zich goed kan inleven, ga ik ook vaak bij haar te rade. Vooral over zaken die met mijn eigen ontwikkeling te maken hebben. Over mijn rol in de winkel, over hoe ik problemen tussen mensen het beste kan aanpakken. 3 I zat, verdiende ze parttime bij als caissière. Maar een toekomst bi j Albert Heijn was toen voor haar helemaal niet aan de orde. Dat kwam pas later, nadat ze een managementopleiding had afgerond. Enthousiast geworden door de verhalen thuis, solliciteerde ze naar de MAS-opleiding. En sinds twee jaar zijn moeder en dochter collega’s. Bij nieuwe ontwikkelingen bij Albert Heijn zijn we allebei blanco, dan proberen we elkaar te helpen. Als ik er niet uitkom, zegt mijn verkoopmanager nog weleens: bel je moeder dan!’ Willy (52) en Marijke (24) Demmink zijn allebei management assistent; moederWilly in AH 1471 in Dieren, dochter Marijke in AH 1438 in Arnhem. Willy’s loopbaan bij Albert Heijn begon in 1987. Via verschillende administratieve functies en opleidingen groeide ze zes jaar geleden door naar de MAS-functie. Toen Marijke op de havo g

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3