Portugese mosselen in de puree I WERELDKOKS i i 1 2 Aha 16 I Portugees vleesgerecht met, hoe kan het ook anders, zeevruchten: Lombo de porco com mexilhoes (varkenshaas met mosselen). ‘Iedereen in Portugal kent dit gerecht met vlees en vis. We omschrijven dit gerecht dan ook als: when meat meets fish.’ De uit Portugal afkomstige CARLOS DO ROSARIO LOPEZ is verkoopmanager bij AH 1087 in Rotterdam. ‘Nederland is een heerlijk land om te wonen maar ik ga zeker een of twee keer per jaar naar familie in Portugal. Het is een fantastisch vakantieland.’ Carlos maakt voor ons een Bom apetite (eet smakelijk)! Aha fotografeerde drie items in een Albert Heijn-winkel van heel dichtbij. Maar welke? Stuur je oplossing voor 4 april 2003 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha' of naar Aha, Afdeling Interne Communi catie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Drie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30. Paprika's goed wassen en schoonmaken en in niet al te grote stukjes snijden. Vervolgens de paprika’s samen met geperste knoflook, zout, peperen olijfolie in de machine pureren. De varkenshaas in een schaal met de paprika- puree afdekken en 3 uur in de koelkast laten rusten. Snij de varkenshaas in stukjes. Hou de puree even apart, want die komt later weer aan bod. Vervolgens het vlees in een braadpan met boter goed bruin bakken. De mosselen goed wassen met koud water. Je kunt nu de mosselen en de paprikapuree aan het vlees toevoegen. Verhit het geheel in circa tien minu ten op matig vuur, tot alle schelpen open zijn. Serveren met frietjes, sla en schijfjes citroen. BENODIGDHEDEN (VOOR 4 PERSONEN) 4 rode paprika’s 4 teentjes knoflook zout naar smaak versgemalen peper 3 eetlepels olijfolie 600 gram varkenshaas of hamlappen 3 eetlepels boter 2 kilo verse mosselen Frietjes Sla Citroen Oplossing Aha nummer 1:1. Bedieningspaneel van de oven, 2. Broodsnijmachine, 3. Broodmand Cadeaubonnen: Annemieke van Dam, Zegveld, Inge Schuurman, AH 1217 Heiloo, Hilde Bethlehem, AH 1161 Hoogezand

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 20