r B ‘I Uk i L j Overvallen, bedreigingen, fysiek geweld... Zo’n twee jaar geleden maakten ongure types het winkelgebied in de Rotterdamse wijk het Oude Noorden onveilig. Maar er is sindsdien veel verbeterd. Hoe? Door goed samen te werken met politie en overheid. Aha 14 Wanno Ritmeijer (26), verkoopmanager AH 1447 Rotterdam ‘Iedereen houdt een oogje in het zeil’ L' MEER WETEN? Surf dan naar de volgende internetsites www.platformdetailhandel.nl (uitgebreide informatie over de intentieverklaring 'Naar een gezamenlijke aanpak van de winkelcriminaliteit’ www.stichtingops.nl (OPS staat voor Stichting Ondernemers Platform Stedelijke Vernieuwing. Albert Heijn is een van de grondleggers van de OPS en levert als partner een actieve bijdrage.) ‘Twee jaar geleden kwam ik hier in dienst. We hadden toen ontzettend veel last van hangjongeren, junks en agressieve dieven. Elke week hadden we wel een of twee vechtpartijen. Het grootste probleem was dat we ook medewerkers in dienst hadden die contacten had den met de verkeerde mensen. Als we die medewer kers ontsloegen, werden we buiten opgewacht. Eén keer ben ik zelf in elkaar geslagen. Dat was echt niet fijn. Toch heb ik er nooit aan gedacht om een andap j baan te zoeken. Want dan zouden “zij” hun zin krij-^ gen. Momenteel is het een stuk rustiger. Bij de uitgang staan nu beveiligingspoortjes en we houden met z’n allen goed in de gaten wie er binnenkomen. Als er een verkeerd type binnenwandelt, iemand die we de toe gang tot de winkel hebben ontzegd, spreken we hem meteen aan. Dat werkt preventief. Ook kunnen we op drukke dagen een speciaal telefoonnummer draaien. Dan komt er vrij snel een team van de politie langs en wordt de aangifte ter plekke afgehandeld. We hebben het nu redelijk onder controle. Maar als we het nu laten versloffen, is het binnen een half jaar weer mis.’ Eén voor allen, allen voor één! b. BH

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 18