Het korte antwoord: Het lange antwoord: Wat te zeggen tegen klanten, vrienden en té dunt vinden. Het korte of het lange antwoord. Mensen die manager marketing communicatie Aad Boon vragen waarom Albert Heijn ‘zo duur’ is, krijgen van hem deze keuze. ‘Ik kies meestal zelf voor het lange antwoord. Dat wordt me niet altijd in dank afgenomen, want een verjaardagsfeestje kan nogweleens uitlopen. Moetje maarniet iemand met blauw bloed uitnodigen!’ <1 Aha 10 REDELIJK BLIJVEN KWALITEITSWINKEL TOEGEVOEGDE WAARDE WAAR VOOR JE GELD Hoezo I ‘Omdat we de beste supermarkt van Nederland zijn.’ ‘Mensen betalen bij ons iets meer voor een pot Calvé Pindakaas omdat ze ook voor een schone winkel, een ruim assortiment, gemak en service betalen. Dat zijn die eerste vier merkwaarden waarop Albert Heijn juist zo goed scoort. Maar we moeten wat prijs betreft natuurlijk wel redelijk blijven. Dan heb ik het over de prijzen van producten die je ook gemak kelijk bij een andere supermarkt kunt halen.’ ‘Albert Heijn is de beste super markt van Nederland. Dat blijkt uit verschillende klantonderzoe ken. We zijn een kwaliteitswinkel met een enorme keuzemogelijk heid. Een winkel waar je de aller nieuwste producten en het beste versaanbod vindt. Inspiratie voor in de keuken opdoet. Onze merkwaarden kwaliteit, keuze, inspiratie en innovatie zien we in de onderzoeksresultaten terug. Dat doen we hartstikke goed.’ ‘Klanten willen voor die toege voegde waarde best een paar cent meer dan bij de concurrent betalen. Maar geen tien cent, natuurlijk. Daarom hebben we van ruim 300 producten de prij zen verlaagd. En vertellen we nu véél duidelijker dat we voordelige artikelen van het eigen merk ver kopen. Met de kwaliteit van een A-merk! En dat we meer en meer supergoedkope Euro Shopper- producten in huis hebben. Vergeet de ruim 300 wekelijkse messcher pe Bonusaanbiedingen niet. Die komen daar nog eens bovenop.’ ‘We hebben alleen nog een vijfde merkwaarde, die minder goed uit de verf komt: “value for money”. In gewoon Hollands betekent dat: waar voor je geld krijgen. Op dit punt krijgen we een onvoldoen de. Dat is onze eigen schuld, want we hebben deze merkwaarde de afgelopen jaren als een stiefkindje behandeld. Hoe vaak vertellen we dat ons eigen merk tot 30 procent goedkoper is dan een soortgelijk A-merk? Of dat we een ruim assortiment supergoedkope Euro Shopper-producten hebben?’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 14