‘We letten weer op de kleintjes GELD ÊL G EVEN bijpraten 7 Aha Elke maand praten we bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. 2. Kostenbesparing 4. Mijn Aha-moment 3. Flexibiliteit gewenst 1. Prijsverlagingen EEN VOLLERE TAS VOOR 'WINDER ‘We komen er niet onderuit om onze kosten nog beter in de hand houden. Om te beginnen geldt er een vacaturestop voor het hoofdkan toor, logistiek en de winkelorganisatie. We zul len prioriteiten gaan stellen: wat doen we wel en wat niet. Verder zullen we nog efficiënter moeten werken. Het is natuurlijk prettig dat ‘Het ging de afgelopen jaren niet altijd even voortvarend met onze bestelservice via internet. Maar nu de enige concurrent, MaxFoodmarket, ermee gestopt is, profiteren we daar zeker van. Vooral in de december maand liep het storm bij Albert. Dankzij de inzet van de medewerkers hebben wij de klantenstroom in deze drukke periode goed op kunnen vangen.’ we alle processen en bevoegdheden nu goed in kaart hebben. Voor Marketing Format is het een uitdaging om klanten te bieden wat ze willen. De collega’s van Merchandising en Replenishment moeten ervoor zorgen dat het juiste aanbod op het juiste moment op de juis te plek is. Het is aan onze inkopers om nog betere producten tegen een nog scherpere prijs in te kopen. En ook van de distributiecentra en de winkelorganisatie verwachten we dat ze op een slimme manier met de budgetten omgaan. Alles bij elkaar moeten we zo veel geld kunnen besparen.’ ‘We moeten dit jaar vasthouden wat we heb ben. Dat betekent: doorgaan met Blauw in de winkels en met de logistieke projecten CELS en TRIPLE O in de distributiecentra. Ook gaan we gewoon door met de formuledifferen- tiatie. De basis staat er en ik hoop dat we daardoor eventuele tegenslag goed op kunnen vangen. Maar dat vergt ook veel flexibiliteit. Dus niet als een mammoettanker de koers langzaam wijzigen, maar als kleine wendbare bootjes reageren op de actualiteit. Daar moe ten we heen.’ ‘Nu het economisch minder gaat en iedereen de broekriem aantrekt, hebben wij eind janu ari honderden prijsverlagingen doorgevoerd. We zijn en blijven een servicesupermarkt die Nkh onderscheidt door kwaliteit, keuze en service. Dus een prijsvechter zullen we nooit worden. Wel brengen we ons eigen merk nu beter onder de aandacht, introduceren we meer Euroshopper-producten en komen we met scherpere acties. Dit alles onder het mot to: “Een vollere tas voor minder geld”. En om deze campagne te ondersteunen staan we inderdaad ook weer met paginagrote adver tenties in de landelijke dagbladen. We willen onze klanten laten zien dat we in deze moei lijke tijd met ze meedenken. En dat ze ook bij Albert Heijn voordelig uit kunnen zijn.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 7