maar daden I [Geen woorden, I I Afrekenen met winkelcriminaliteit l s Aha 6 bezig? Robèrt van de 0R geeft uitleg: ‘De ondernemingsraad wil daadkrachtig invloed uitoefenen en het beleid van Albert Heijn toetsen, met de focus op medewerkers.' Dat is onze kersverse missie. En blijft het bij die vrij abstracte formulering? Nee, natuurlijk niet! Er zijn drie concrete doelen waar we onze pijlen op gaan richten: 1. We gaan stimuleren dat medewerkers op hun eigen werkplek zo goed mogelijk kunnen meepraten, meedenken en meebeslissen. 2. We gaan stimuleren dat er een personeelsbeleid komt dat aansluit op de veranderingen binnen Albert Heijn. 3. We gaan ervoor zorgen dat we als OR duidelijk, herkenbaar en bereik baar zijn, en dat er een goede communicatie is met de achterban. Nu dat zwart op wit staat, moeten we er natuurlijk voor gaan zorgen dat deze doelen ook daadwerkelijk gerealiseerd worden. We houden je elke maand via deze rubriek op de hoogte. In de overeenkomst zijn twintig afspraken vastgelegd. Onder meer dat er een landelijke coör dinator overvalcriminaliteit wordt aangesteld en dat er een uniform aangifteformulier komt. Dick Boer was persoonlijk bij de ondertekening aanwezig: ‘Overvallen, agressie en diefstal len zijn aan de orde van de dag. In 2002 kostte criminaliteit de Nederlandse detailhandel 750 miljoen euro. Maar dat is nog niet het ergste: het menselijke leed is enorm. Vooral als er fysiek geweld tegen medewerkers wordt gebruikt. Daarom vinden we het onacceptabel dat er nog steeds “draaideurcriminelen” rondlo pen; criminelen die door de poli tie opgepakt worden en binnen een dag weer op straat staan. Ahold heeft druk op de ministe ries uitgeoefend om een plan van aanpak te maken. Het doel: ervoor zorgen dat winkels veili ger worden. De ondertekening van de intentieverklaring is een belangrijke stap om dat doel te realiseren.’ Met dank aan Marjolein Oorsprong, - Commissie Communicatie Ondernemingsraad Albert Heijn De bewindslieden Donner, Remkes en Wijn hebben samen met enkele vertegenwoordigers van de detailhandel de intentieverklaring ‘Gezamenlijke aanpak winkelcriminaliteit’ ondertekend. Zij deden dat op maandag 20 januari na een winkelbezoek aan winkelcentrum ‘Amsterdamse Poort’. 'i I I f I I I I

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6