Ra rg.jwat is <li I Iraanse Lubiapollo WERELDKOKS AU JOUSEFI (37)teamleider bij DC Pijnacker, is van Iraanse afkomst en woont sinds 1993 in Nederland. Inmiddels is hij redelijk bekend met onze nationale keuken. Maar met een Hollandse haring hoef je niet meer bij hem aan te komen. Dat heeft hij drie keer geprobeerd en hij blijft het vies vinden. Dan toch maar Iraanse Lubiapollo; rijst met sperziebonen en rundvlees. Aha 16 A er <1 3 Oplossing Aha nummer 11: tafelkleed, kerstverlichtingen kerstballen. Breng een ruime hoeveelheid water aan de kook, voeg eventueel zout naar smaak toe en strooi de Aha fotografeerde drie items in een Albert Heijn-winkel van heel dichtbij. Maar wel ke? Stuur je oplossing voor 7 maart 2003 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha’ of naar Aha, Afdeling Interne Communi catie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Drie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30 Doe het vlees in een pan met ruim koud water en voeg er een ui (gesneden in vier stukjes) aan toe. Laat het vlees tweeënhalf tot drie uur zachtjes stoven. Doe de sperziebonen met koud water in een andere pan en laat ze dertig minuten koken. Haal het vlees en de sperziebonen uit de pan en houd ze apart. Verhit de olie in een braadpan en fruit de gesnipperde ui. Roer er koenjit, tomaten puree, vlees en sperziebonen door en laat ze circa drie minuten meefruiten (keer ze af en toe om). Breng het mengsel op smaak met zout, peperen saffraan. BENODIGDHEDEN (VOOR 3-4 PERSONEN) 500 gr. witte basmati-rijst 350 gr. rundvlees (in heel kleine stukjes) 350 gr. sperziebonen (vers, in stukjes van ca. 1 cm.) 2 grote uien 150 ml. olie 1,5 eetlepel tomatenpuree 1 theelepel koenjit 1 theelepel kaneel 1 gr. gemalen Iraanse saffraan zout en peper naar smaak, uit de molen ---o- Cadeaubonnen: T. Spoelstra, Bilthoven, E. van Schalkwijk, AH 1075 Alkmaar en A. Huizer Brouwers, AH 8664 Middel ha rn is rijst in de pan. Kook de rijst onder af en toe roeren vijf a zeven minuten. Daarna de rijst in een vergiet met koud water afspoe len en uit laten lekken. Doe vervolgens om en om een laag rijst en mengsel in de pan. Strooi de kaneel erbovenop. Leg de v deksel op de pan en kook de rijst zonder roeren in dertig tot vijF-' enveertig minuten bij een lage temperatuur gaar. Mi

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 20