i s ‘Het sausje over Blauw’ ■i ‘Ik was écht chagrijnig’ I i i Aha Alle 450 filialen zijn nog steeds flink in de ban van Blauw. Maar hoe staat het er eigenlijk mee? We vroegen een supermarktmanager en een operationeel manager om even terug en vooruit te blikken. Ad Degenkamp, supermarktmanager AH 1300 Den Haag: II IN DE BAN VAN BLAUW Evert Neerhoff, operationeel manager regio Zuid: ‘Ik ben heel blij met de resultaten tot nu toe. Supermarktmanagers ontlenen hun rol nu al veel meer aan datgene wat op de vloer gebeurt. Daardoor zijn ze nu beter op de hoogte van alle details. Ze hebben meer contact met hun medewerkers en zien ook wat er goed gaat. Daardoor worden er veel meer complimenten gegeven dan voorheen. Supermarktmanagers durven zich veel kwetsbaarder op te stellen. En ikzelf ook. Dat is echt een flinke gedragsverandering. Ik ga me de komende periode als een ware coach opstellen, want de supermarktmanagers krijgen het zwaar. Zij moeten ervoor zorgen dat Blauw niet ophoudt na de laatste module. Deze laatste module staat in het teken van de borging van Blauw. Dan blikken we terug op alle modules en gaan de supermarktmanagers voor zichzelf en voor MT- leden een actielijst maken. Zo blijven kennis, kunde en competenties ook in de toekomst op peil. Ik noem dat: het sausje over Blauw.’ 5 ‘Voordat Blauw begon, was ik al heel enthousiast. Ik heb toen zelfs speciale thema-avonden georganiseerd om te pra ten over de visie van onze winkel. Ik had het idee dat ik mijn zaakjes wel goed op een rijtje had. En toen kwamen de bruin IBaer sessies. Het blaadje met kritiekpunten heb ik snel naast mij neergelegd. Ik was die dag echt chagrijnig en teleurgesteld. Thuis heb ik alles laten bezinken. En de dag daarna ben ik met mijn medewerkers in gesprek gegaan. Ik kwam er toen achter wat ze precies bedoelden. En in veel gevallen hadden ze zelf ook al een oplossing voor het pro bleem. Dat was echt een eye-opener. Ik ben nogal een con- trol-freak en ik wil veel punten tegelijkertijd aanpakken. Dat lukt dus niet. Wat ik geleerd heb? Dat je er veel voor terug krijgt als je op een andere manier met je medewerkers praat. Als ze zien dat je openstaat voor kritiek, helpen ze vaak mee om het probleem op te lossen. De grootste uitdaging is nu om dat vast te houden.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 17