‘In april komen we weer terug KOEN ANTONIS Aha :da- een ze: me Onder bepaalde voorwaarden kun je met een dienstver band voor onbepaalde tijd op langdurig onbetaald verlof (sabbatical) gaan. Het gaat hier om een periode van maxi maal 6 maanden. Gedurende het verlof blijft de arbeids overeenkomst in stand en worden je rechten en plichten (o.a. verrichten van arbeid) en die van de werkgever (o.a. betalen van loon) opgeschort. Als je na afloop van het ver lof weer aan het werk gaat, herleven deze rechten en plich ten. Het opnemen van langdurig onbetaald verlof is aan de volgende voorwaarden gebonden: De medewerker heeft een dienstverband voor onbepaalde tijd en is ten minste 5 jaar in dienst. Een verzoek om verlof dient schriftelijk te worden inge diend bij de direct leidinggevende. De werkzaamheden van de medewerker moeten het verlof mogelijk maken (hierbij wordt gekeken of het werk tijdelijk door een of meerdere collega’s kan worden overgenomen). Voor meer informatie kun je contact opnemen met je P&0- functionaris. ‘We wilden heel graag voor langere tijd weg. Absoluut niet uit onvrede, maar omdat we meer van de wereld willen zien. Onbetaald verlof was voor ons de perfecte oplossing. Samen met Albert Heijn hebben we een geschikt moment gezocht om weg te gaan: 4 oktober 2002. In april komen we weer terug, in een nieuwe functie. We trekken door zo’n twaalf landen in Midden- en Zuid-Amerika. Het is helemaal niet te vergelijken met een vakantie, we zijn con stant bezig met regelen en reizen. Albert Heijn? Daar denken we niet zoveel aan.Wel heb ben we een koffieplantage bezocht die levert aan Ahold Coffee Company. Goed om te zien dat Ahold zich ook inspant om de situatie van de plantagemedewerkers te verbeteren. Je beseft hier eens temeer: we hebben het in Nederland economisch gezien gewoon hartstikke goed!’ Categorymanagers ANNE VAN DER WAL (31) en (30) reizen tot april 2003 door Midden- en Zuid-Amerika:

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 7