1 I I De heer M. Kelder 13 Aha De voorsprong op onze concurrenten slinkt. Dat Albert Heijn de kar trekt, is niet altijd meer vanzelfsprekend. ‘Focussen op de klant’, klinkt het vanuit Zaandam. Maar wat betekent dat in de praktijk? Unitmanager Jan van Dam licht toe wat onze klanten belangrijk vinden. BEREIKBAARHEID ‘Overal waar de klant is, zijn wij. Want we willen de wensen van klan i 8 Ninke van Hal oer Hoe we dat gaan repareren? Door klanten nadrukkelijker te laten zien dat we ook goed kope alternatieven bieden. Meer Euroshopper of grootverpakkingen in de schappen, zijn opties die we bestuderen. Misschien halen we dat halogeenspotje bij de shampoo wel weg. Aan welke “knoppen” we gaan draaien, kan ik nog niet vertellen. Het zal in ieder geval een lange adem vergen om ons prijsimago op een acceptabel niveau te krijgen.’ ten altijd en overal vervullen. In Nederland lopen we wat dat betreft voorop. Met winkels in het centrum van de stad, langs de snelweg en op stations. Met de XL-winkels en natuurlijk onze wijkwinkels, buurtwinkels en Albert. Maar het moet allemaal veel sneller, want in vergelijking met het buitenland lopen we toch wel wat achter.’ Niets meer en niets minder. Daarom gaan we onszelf af en toe anders presenteren. En dat is een uitdaging, óók voor de winkels. We moe ten dichter bij de klant gaan staan door bij voorbeeld op lokaal niveau wat actiever te worden. Nee, dat hoeft niet altijd met het sponsoren van de plaatselijke korfbalclub. Het is ook even dat doosje wijn bij een klant op de hoek afleveren, omdat je er toch langsgaat. Laatst hoorde ik dat een supermarktmanager op zondag af en toe een ouderensoos in zijn winkel organiseert. Prachtig.’ j WARMTE ‘Albert Heijn is voor veel mensen niet vanzelfsprekend meer hun “Appie”. We worden als wat koeler en zakelijker ervaren. Terwijl we gewoon een Zaanse kruidenier zijn.

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 17