fi 0 EVEN BIJPRATEN I i ‘De Nederlandse economie ziet er niet rooskleurig uit’ het 11 Aha Elke maand praten we even bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. 3. Handige lijst 5. Internet-winkelen 7. Mijn Aha-moment 4. Logistiek 0 Nog steeds de beste 6. Eindsprint 1Goede tijden, slechte tijden? «Nét. ‘Medewerkers die wegens crimineel gedrag bij de ene winkel worden ontslagen, mogen natuurlijk niet bij een andere winkel wor den aangenomen. Vandaar dat er nu een referentielijst komt waar ontslagen mede werkers met crimineel gedrag op komen te staan. Om ervoor te zorgen dat er zorgvul dig met persoonlijke gegevens wordt omge gaan, ligt het beheer van de lijst in handen van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. Ik vind het een goed initiatief, al is het natuurlijk triest dat een dergelijke maatregel nodig is.’ ‘MaxFoodmarket, de enige concurrent van onze bestelservice Albert, is ermee gestopt. Wij zelf blijven doorgaan met een super markt op het internet. Het past in ons plan om klanten op elk moment en op elke plek te kunnen bedienen. Of we het kunnen vol houden? Ik hoop het van harte.’ ‘Eerste kerstdag: aan de ontbijttafel met mijn gezin. Tevreden terugblikkend op een fantasti sche kerstperiode.’ ‘Dit jaar automatiseren we grote delen van het logistieke proces. De proeven met CELS en Triple O zijn in volle gang. 2003 wordt voor medewerkers van de distributiecentra een ingrijpend jaar. Uiteindelijk zal het logistieke proces sneller en efficiënter wor den. Maar zoiets bereik je natuurlijk niet van de ene op de andere dag. Ik hoop dat iedereen daar begrip voor heeft.’ ‘Als je het mij vraagt, is Albert Heijn nog steeds de beste supermarkt van Nederland. Ook al kwamen wij niet als winnaar uit de bus bij het onderzoek van GfK Panelservices, eind vorig jaar. Qua netheid, versheid, assortiment en kwaliteit waren we nog steeds de nummer één, maar met bij voorbeeld de hoogte van onze prijzen scoor den we niet goed. In 2003 hebben we dus nog veel werk te doen: hoe kunnen we klan ten laten merken dat ze bij ons aan het beste adres zijn? Prijs, kwaliteit, bereikbaarheid. maar ook ons gedrag speelt daarbij een belangrijke rol. Het initiatief met klantkaart - jes vind ik in dit verband fantastisch: alle vragen van klanten worden door ons beant woord. Dat is pas service.’ ‘Tijdens de eindsprint voor kerst hebben we ons weer van onze beste kant laten zien: binnen de kortst mogelijke tijd hadden we de meest fantas tische aanbiedingen georganiseerd. Mijn com plimenten voor de medewerkers van de com merciële organisatie. En vooral ook een pluim voor de winkels, die de acties perfect hebben uit gevoerd.’ ‘Dit nieuwe jaar ziet het er niet rooskleurig uit, laat ik daar duidelijk over zijn. Klanten hebben minder geld te besteden. De econo mische daling is een feit en dat betekent dat we uitermate alert moeten zijn op omzet, kosten, effectiviteit, productiviteit en uren. We moeten nog scherper reageren op de markt en alles in het werk stellen om tegen de beste condities in te kopen. Het afgelopen jaar hebben we veel tijd en energie gestoken in onze organisatie. Zo zijn er in de distribu tiecentra, winkels en het hoofdkantoor ande re manieren van werken geïntroduceerd. Dat moet nu echt zijn vruchten gaan afwerpen.’ 5 i

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 15