Financiële ondersteuning in noodgevallen I r WINDKRACHT 10 i s 1 alleen als deze kosten het gevolg zijn van ziekte of een ongeval. Aha 10 Je kunt je in Nederland bijna overal tegen verzekeren. Toch kan het gebeuren dat je geconfronteerd wordt met onvoorziene hoge kosten. Dan is het fijn om te weten dat je als medewerker een beroep kunt doen op het Noodfonds van Ahold. Dat kan echter - Hij is 39 jaar, is niet goed in hoofdrekenen, rijdt zondags bij het krieken van de dag op een paard door de bossen van Soest en hij houdt van opera’s. Rara wie is dat? inmiddels zo groot dat elk detail grote gevolgen kan hebben. Zijn afdeling heeft wel eens het volgende rekensommetje gemaakt: als iedere kassatransactie gemiddeld tien seconden langer zou duren, kost dat per jaar maar liefst een half miljoen euro. Dure seconden. Maar hoe voorkom je dat het wat langer duurt bij de kassa? Volgens Joost zou het een hoop schelen als iedereen weet dat ogen schijnlijk kleine foutjes grote gevolgen kunnen hebben. Nu moet je echt even met een voorbeeld komen. Nou, Joost deed zelf mee aan de groene stroom-actie van Nuon en toen hij zijn cadeaubonnen wilde verzilveren bleken de barcodes van die bonnen niette werken. Bleek er iets mis te zijn gegaan met het invoe ren van die barcodes in het systeem. Dat probleem heeft volgens hem landelijk veel tijd, en dus geld, gekost. Een typisch leermoment. Dat kun je wel zeggen ja. Nog meer vragen? Zijn er nog andere dingen die hem bezighouden? Jazeker, Joost is ook voorzitter van het bestuur van het Ahold Pensioen fonds. En de afgelopen tijd is hij ook druk geweest met de nieuwe pen sioenregeling en alle onrust op de financiële markten. Vraag beantwoord? Oké. Dat was het dan: de laatste Windkracht 10. Secretariaat van het Fonds, Marjan Bartels, telefoon: (075) 659 42 05. Op dit formulier staat ook precies aan welke voorwaarden je moet voldoen om voor een vergoeding in aan merking te komen. Ook kun je nadere infor matie vinden in de elektronische handboeken Personeelszaken. 5 s Financieel directeur Joost Sliepenbeek. In één keer goed! Hoe doe je dat? Simpel, hij is de enige directeur die nog niet in deze rubriek is besproken. Het wordt ook wel een beetje voorspelbaar allemaal. Laat me raden: hij vindt Albert Heijn een fan- 2 tastisch bedrijf. Klopt! Hij is nu vier jaar financieel directeur bij ons bedrijf en is in die functie niet alleen verantwoordelijk voor het geld, maar ook voor de automatisering. Hij vindt dat we het goed doen in deze tijden van economische tegenwind. We leggen de lat nog steeds hoger. Dat vindt ie mooi. Om niette vervreemden van de winkel, doet hij elke zaterdag zelf boodschappen. En dan neemt hij zijn dochtertjes Merel (4) en Sophie (2) mee. Ik zie het voor me: Joost die met een zak- japannertje door de winkel loopt. Dat zou helemaal niet zo'n gek idee zijn. Volgens Joost is Albert Heijn kosten voor contactlenzen en brillen, verzeke ringspremies en kosten die door een aanvul lende verzekering bij het Ziekenfonds verze kerd kunnen worden. De bijdrage van het Noodfonds is bovendien afhankelijk van het gezinsinkomen. Naarmate dat hoger is, zal de bijdrage lager zijn. Dick Boer: ‘Het is natuurlijk vreselijk als je door ziekte of een ongeval plotseling finan cieel in de problemen komt. Ik vind het dan ook logisch dat een goede werkgever een fonds heeft om collega’s in zulke omstandigheden zo goed mogelijk te ondersteunen.’ Het aanvraagformulier van het Noodfonds (de officiële naam is Fonds voor Bijzondere Voorzieningen) is verkrijgbaar via het Niet alleen medewerkers en hun gezinsleden, maar ook gepensioneerden en vutters, kunnen in bepaalde gevallen een financiële tegemoet koming krijgen uit het Noodfonds. Bijvoorbeeld de kosten voor alternatieve geneeskundige en therapeutische hulp, mits ze de draagkracht te boven gaan en de aanvrager doorverwezen is door de huisarts of een spe cialist. Ook reiskosten worden in bepaalde situaties vergoed. Als je moet reizen om een ziek gezinslid te bezoeken bijvoorbeeld. Het gaat nadrukkelijk om kosten die normaliter niet door de verzekering vergoed worden. Ook kosten waarvan het normaal is dat je ze zelf betaalt, worden niet vergoed. Het fonds ver goedt dus bijvoorbeeld geen begrafeniskosten, --

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 14