0 EVEN bijpraten ‘We gaan goed uitpakken met kerst’ i 9 Aha directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. - 4. Logistiek 1. Kerst V Commerciële organisatie 2. Winstdeling 5. Leveranciers 7. Mijn Aha-moment 6. Expeditie Blauwe Wereld hele maandagochtend niet kunnen uitleveren: een drama voor de winkels. Maar door keihard te werken en slim te improviseren, hadden ze hun achterstand op dinsdag weer ingelopen.’ niet uitleggen wat we dit jaar hebben gedaan. Dan geniet ik.’ ‘Petje af voor de collega’s in DC Zwolle. Ze hadden een forse tegenslag bij de invoering van CELS, het nieuwe logistieke systeem dat de aanvoer naar de winkel moet verbeteren. Een ‘Ons hoogtepunt van het jaar: we kunnen nu goed uitpakken met onze nieuwe producten. Dit jaar heb ik hoge verwachtingen van wild. We verkopen verrassende soorten, zoals springbok en wild zwijn. Ik ben benieuwd.’ ‘In november zaten de commerciële medewer kers van het hoofdkantoor vier dagen in het Belgische Spa. Daar hebben we inspirerende werksessies gehad. Belangrijkste onderwerp: hoe kunnen we de winkels in de toekomst nog beter bedienen? Terug in Zaandam hebben we met de thuisblijvers een ontbijt georganiseerd in het hoofdkantoor. Wat een enthousiasme! Daar zag ik het zelf: we hebben een stevige commerciële organisatie.’ ‘We hebben met z’n allen een fantastische prestatie geleverd, daarom kunnen we voor 2002 de winstuitkering volledig uitbetalen conform de afspraken met de OR. De uit kering wordt uitbetaald met het salaris van week 51.’ ‘We hebben laatst een bijeenkomst met zeven honderd van onze leveranciers gehad. Om uit te leggen wat we doen om op elk moment van de week onze, en dus ook hun, klanten te bereiken. Met een aantal leveranciers willen we intensiever gaan samenwerken. Om samen bij zondere producten aan de man te brengen. Met andere leveranciers willen we vooral scherpe prijsafspraken maken. Dat doen we samen met onze Europese collega-super- markten. Onze samenwerking in Ahold European Scourcing komt daarbij goed van pas. Daardoor kunnen wij samen de beste prijs bepalen.’ ‘Opnieuw een opening van een AH XL, deze keer in Eindhoven. Het is een prachtige winkel geworden. In Arnhem hebben we al de nodige ervaring met deze winkelformule opgedaan. Dat komt nu goed van pas. Hoeven we het wiel niet opnieuw uit te vinden. Mooi om te zien dat AH XL nu echt een volwassen formule is.’ ‘Nu ook Blauw volop loopt, heeft de winkel- wedstrijd een ander tintje gekregen. Aan de muur van de meeste kantines hangen de vellen van de bruin papier sessies naast de kaarten van de Expeditie Blauwe Wereld. Door het allebei te doen, is het effect groter dan ooit. Laatst sprak ik een kennis over “zijn” Albert Heijn. “Wat is er toch gebeurd met Albert Heijn? Er hangt een totaal andere sfeer in de winkel”, zei hij. Kijk, op zo’n moment ga ik 8 s <1 ri

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 9