Volgend jaar wordt het spannend I r, iL WINDKRACHT 10 i i F a T dl/ Na een vliegende start in 2002, merken alle supermarktketens nu dat de groei uit de markt is. 2003 wordt een spannend jaar, want Albert Heijn wil blijven groeien. Aha 8 I i i S Li ///-z Wie? Chris Dik (36), directeur Logistiek Onze verslag gever was niet helemaal op tijd voor het interview, hè? Klopt. Het verkeer in de Coentunnel zat echt muurvast. Niet zo prettig als je weet dat er een drukbezet directeur op je zit te wachten. Was Chris niet boos? Welnee. Toen onze verslaggever op het hoofd kantoor in Zaandam aankwam was Chris nog bezig met het poseren voor onze fotograaf. En hij is het wel gewend om rekening te houden met files. Op de afdeling Logistiek plannen ze tegenwoordig al stan daard een aantal file-uren in voor vrachtwagenchauffeurs. Hoe ziet zijn kamer eruit? Allemaal speelgoedvrachtwagentjes in Albert.nl. Ook op het gebied van distributie wacht ons een flinke uitdaging: we moeten ervoor blijven zorgen dat alle producten op het juiste moment in de juiste winkels liggen. Het vernieuwen van onze informatiesystemen speelt daarbij een cruciale rol. Dat alles wel tegen gelijkblijvende kosten. En natuurlijk willen we steeds voordeliger inkopen. Zo doen we dat nu eenmaal bij Albert Heijn. We zijn en blijven een kruidenier, dus moeten we het van centen en dubbeltjes hebben. De koerswijziging van Ahold betekent dus voor ons: nog scherper aan de wind zeilen: tegen minder kosten meer bereiken.’ F Binnen heel Ahold is het nu beleid: kosten besparen en omzet laten stijgen. Dick Boer: ‘We waren als Albert Heijn al bezig steeds effi g ciënter te werken en daar gaan we mee door. We hoeven onze strategie niet aan te passen. En dus gaan we ook door met ontwikkelen van onze formules, zoals AH XL, AH to go, glazen vitrinekasten? Nee, eigenlijk ziet zijn kamer er vrij zakelijk uit met bureau, vergadertafel en kasten. Verder een poster met zijn lijfspreuk ‘The secret of getting ahead is getting started’ en een mega-bus lolly’s (Chupa chups). En er hangen foto's aan de muur. Op één daarvan is hij druk in gesprek met mijnheer Albert Heijn, vijfjaar geleden bij de opening van DC Pijnacker. Chris was nauw betrokken bij de bouw van dat distributiecentrum. En daar is hij bere-trots op. Een echte Albert Heijn-fan! Sterker nog. Chris is volgens eigen zeg gen gek op de AH-organisatie. Hij voelt zich als een vis in het water in de cultuur van ons bedrijf. Niet voor niets werkt hij er al 12,5 jaar. Heeft Chris nog andere passies naast Albert Heijn? Hij is gek op zijn kinderen: Sven (2) en Kirsten (5). Verder leest hij graag. Zijn lieve lingsboek is Nooit meer slapen van W.F. Hermans. Ook staan er veel historische romans in zijn boekenkast. Diep in zijn hart had Chris graag Geschiedenis willen studeren. Met de neus in de boeken. Vaak wel. Maar hij verlaat zijn huis in Almere ook regelmatig om een paar kilometer hard te lopen. Natuurlijk heeft hij dit jaar ook meegedaan aan de Dam tot Damloop (1 uur en 28 minuten). Hardlopen is voor hem een goede manier om overtollige stress kwijt te raken.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 8