KERST WEETJES ‘Wij gaan dineren met tweeduizend klanten’ I G ijs Aartsen, supermarktmanager Barneveld 7 Aha k' I F ‘Thuis lig ik met Kerstmis voor pampus. De eerste dag tenminste. Ik heb het dan zo druk gehad in de winkel dat ik echt geen puf meer heb om te gaan koken of zoiets. Kerst is voor alle winkels een drukke tijd, maar wij organiseren daarbij ook een kerstdiner voor klanten. Zo’n tweeduizend klanten mogen op de woensdagavond voor de kerstweek gratis komen eten in de winkel. We nodigen de top-Bonuskaartklanten uit, de subtop en een aantal trouwe klanten. Dit jaar organiseren we het “moonlightdinner” voor de vijfde keer. In het eerste jaar mochten alle klanten komen, maar toen kwamen er zo veel mensen dat het op de weg een chaos werd. Files op de ringweg. De politie moest komen om het verkeer te regelen. Daarom zijn In de kerstweken komen er honderdduizenden klanten naar Albert Heijn die anders hun boodschappen bij andere supermarkten doen. Albert Heijn draait in de kerstweken maar liefst vijf tien procent meer omzet. Bijna tachtig procent van de Nederlanders eet met Kerstmis een gerecht uit AllerHande. Van het decembernummer van AllerHande worden twee honderdduizend extra exem plaren gedrukt. De totale oplage is dan 2,3 miljoen. Dit jaar hebben we voor het eerst een speciale kerst- tas; een plastic boodschap pentas in de kerstkleuren rood en paars. Sinds 11 september 2001 is het ‘cocoonen’ weer helemaal terug. Volgens trendwatchers komt dat omdat mensen zich onveiliger voelen en ze daarom bescher ming zoeken bij elkaar. Dat geldt helemaal tijdens Kerstmis. 'k Zelf koken is weer hele maal in. ir Tijdens de kerstperiode staan er in sommige filialen zelfs rijen voor de winkel wagentjes. Paus Liberius zorgde er in 354 na Christus voor dat christenen vanaf dat jaar de geboorte van Jezus Christus vieren tijdens Kerstmis (25 december). De kerstboom werd lange tijd als heidens symbool beschouwd. Een met lampjes of kaarsjes versierde dennen boom staat namelijk symbool voor de terugkeer van het licht in de lente. En dat is een overblijfsel van de Germaanse midwinterviering. we overgegaan tot het versturen van uitnodigingen. Op die moonlight-avond maken we een recept uit AllerHande, compleet met de aanbevolen wijnen en het dessert. De medewerkers verzorgen het koken, de bediening en de presentaties. Ze dragen allemaal dezelfde kleding: een witte blouse met een bordeaux rood strikje op een zwarte broek. Klanten zitten aan lange tafels met mooie kleden erop. Heel sfeervol. En ook aan de buitenkant ziet de winkel er prachtig uit: lichtbanden om de gevel, kaarsen voor het raam en een standje met glühwein en warme chocolademelk. Ik vind het fantastisch om de winkel zo mooi neer te zetten met Kerstmis.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7