NO MORE JINGLE BELLS! ‘Een goede tijd voor luxe producten’ -J Chris Appelman, actiecoördinator 5 Aha ‘Kerstmuziek gaat snel over de irritatiegrens heen. We misschien niet zo erg. Maar de medewerkers in de win- heel gevarieerde mix van actuele muziek, vooral easy sfeer van december, maar zonder “traditionele” kerst- meer kan, is White Christmas van Bing Crosby. Gedateerd en veel te sentimenteel.' Kees vindt het jammer dat niet iedere winkel in het bezit is van een digitale aanbieden. In de meeste filialen staat een ouderwetse cd-speler, waardoor de medewerkers sommige cd's misschien vaker horen dan hen lief is... pop en soul, gelardeerd met kerstmuziek. We zoeken de liedjes. De muziek moet iets jongs hebben: Mariah Carey, Celine Dion. Wat écht niet audio player waarop hij een flexibel muziekpakket kan moeten dus goed oppassen bij het samenstellen van het kerstrepertoire’, zegt Kees van den Bor van het bedrijf Asint. Dit bedrijf verzorgt de muziek voor onze winkels. kels worden er stapelgek van. Het liefst maken we een ‘Als we ieder uur Jingle Bells draaien, is dat voor de klant ‘Tijdens de kerstperiode hangt er altijd een heel spe ciale sfeer. Iedereen staat op scherp. Dat merk ik zodra ik de winkel binnenkom. De medewerkers stralen echt “gastheerschap” uit. Ze lopen net een stapje harder en laten zich van hun beste kant zien. De klant wordt extra goed geholpen. In deze tijd komen veel mensen naar Albert Heijn die anders naar andere supermarkten gaan. Vanwege de sfeer en de kwaliteitsprodukten. Met Kerstmis kopen mensen nu eenmaal meer luxeproducten dan anders. Geen bak roomijs maar Haagen Dasz, geen pak jus d’orange maar vers sap uit een fles. Ook de aanbiedingen mogen daarom luxer zijn; champag ne, Franse vleeswaren, luxe delicatessen. Dit jaar gaan we echt uitpakken met wild. We bieden verras sende soorten, zoals springbok en wild zwijn, maar ook vertrouwde soorten als konijn en parelhoen. Want ondanks alle vernieuwingen blijven traditio nele gerechten populair. Rollade en ragout worden veel verkocht en ook het gourmetten is nog lang niet voorbij. Zeker als er kinderen aan tafel zitten is dat een geliefde kerstmaaltijd. Als actiecoördinator zorg ik er samen met de categorymanagers voor dat we alle extra omzetkansen pakken. We willen volle win kels, uitnodigende presentaties, meer marktaandeel. Daarom kijken we extra goed naar de actiekoppen en de combinaties in de bancarella’s. Alles moet kloppen, zodat de winkels een extra omzet van enkele miljoenen euro’s kunnen verzilveren. Dit is overigens mijn laatste kerst als actiecoördinator. Ik krijg een andere functie. Remko van Resteren neemt het stokje van me over.’ k

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 5