'1 S kJ Ü-Ö.J ‘Om acht uur ’s morgens ga ik naar bed, een paar uur wakker liggen’ ‘WAS HET MAAR ALTIJD KERST’ WILCO HOEVENBERG EDWIN BIESTERBOS werken is... alle neuzen dezelfde richting uit zetten'. Het is taal die Edwin begrijpt. Hij heeft geen gemakkelijke baan. Omdat hij een contro lerende functie heeft, krijgt hij 'veel shit' over zich heen. ‘Luister', zegt Edwin. 'Iedereen moet gewoon duizend colli in acht uur doen. De computer maakt een uitdraai waarop pre cies staat wat iemand heeft gedaan. Daar kan ik ook niets aan doen.' Hij heeft er begrip voor als er iets mis gaat. ‘Tuurlijk, tuurlijk.Je kunt een keer een grote breuk hebben.' yrin is een van de weinigen die positief is over de nachtdienst. Hij prijst de collegiale sfeer en vertelt dat veel werknemers na het werk regelmatig bij een bekertje koffie nog even napraten. Eenmaal thuis neemt Edwin, die het werk ‘afwisselend, zwaar en best druk' noemt, eerst afstand. 'Even zitten, wat drinken, ontspan nen. Even alles langs je heen laten gaan. Vrij vragen in de periode voor kerst is er niet bij voor medewer kers van het distributiecentrum. Want: alle winkels moeten dan zo snel mogelijk bevoorraad worden. Het distributie centrum draait dan op volle sterkte en doet denken aan een mierenhoop. Teamleider Arie Vink heeft de statistieken van voorgaande jaren er nog eens bij gepakt. Volgens de progno ses wordt het op maandag 23 december loei- en loeidruk. Er Ik ben zelf lange tijd magazijnmedewerker geweest en moet wennen aan de kritiek die je krijgt als teamcoördinator. Maar goed, eens per jaar hebben we een feestavond. Dan komt alles eruit. Vooral de privé-problemen die je hoort, doen je wel wat. Gelukkig heb ik geva rieerde hobby's: achter de PC zitten, surfen op het internet en Studio Sport kijken.' Wilco Hoevenberg is zeer tevreden over alles bij DC Zwolle. Hij is tevreden met wat hij heeft. ‘Ik werk nu veertig uur per week. Dat was mijn doel. Een vaste baan met een mooi salaris. Die nachtdienst hoort er nu eenmaal bij.’ Hij heeft echte vrienden gemaakt tijdens het werk. ‘Ik heb een hele goede maat. Die z'n vrouwtje loopt nu op het einde. (Hij krijgt een kind, red.) Daar praat ik in de pauze van de nachtdienst met hem over.'Wilco houdt van klaverjassen, computeren en kijkt op televisie zullen dan naar verwachting meer dan drie keer zoveel colli doorheen gaan als op een normale maandag. Arie: 'We zorgen ervoor dat een ploeg van zestig man op zondagochtend alvast flink wat voorwerk doet. Anders wordt het echt gekkenwerk. Persoonlijk hou ik wel van die kerstdrukte. Er hangt altijd een goede sfeer en na afloop is het hele team trots op wat we gepresteerd hebben. Was het maar altijd kerst!’ altijd naar‘Transport Magazine'. Voetbal interesseert hem niet. Dan ziet hij Arie Vink. Hij lucht even zijn hart over de apparatuur waar hij vanavond mee moet werken. ‘Als dat ding de hele nacht zo doorgaat, ga ik schelden.'Arie staat bij de kratten-pick-installatie. Dit apparaat stapelt pallets met bier af en zorgt ervoor dat ze op rolcontainers gestapeld worden. Bij storing gaat er een bel. Omdat de apparatuur vaak hapert, wordt hij 'tring-tring' genoemd. Jacob Wuarbanaran (46) heeft geen bijnaam. Zelf noemt hij zich ‘de zanger'. 'Ik zing de hele nacht top veertig muziek.' Het werken in de nachtdienst vindt hij niet vervelend. Het enige jammere is dat hij niet aan zijn grootste hobby 'vrouwen kijken' toekomt. Want vrouwen zijn er amper in de nacht van Zwolle. 'Wij', zegt Jacob. ‘Wij zijn de mannen van de nacht.'

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 25