G EVEN BIJPRATEN ‘Auto’s? Nee, die zullen we nooit verkopen’ i i 7 Aha Elke maand praten we bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. 1Wijkwinkels 3. Prijskaartje 4. Albert sluit DC 6. Mijn Aha-moment 5. Nieuwe non food 2. Muizen ^^1 lijken. Ons hoge serviceniveau en de kwaliteit van ons eigen merk worden bijvoorbeeld niet meegenomen in vergelijkende onderzoeken. Ook onze scherpe acties met merkartikelen zie je in die onderzoeken niet terug.’ ‘Met alle aandacht die we hebben voor de nieuwe formules AH to go, XL en Albert moe ten we onze wijkwinkels blijven koesteren. De nieuwe winkelformules zijn aanvullend op de wijkwinkels. Zo blijven we onze concurrenten voor. In de wijkwinkel verdienen we het leeu wendeel van ons inkomen. Daar blijven we in investeren.’ ‘Nu het economisch wat minder gaat, krijgen we meer opmerkingen over de hoogte van onze prijzen. Uit het grootschalige klanten- onderzoek dat we onlangs hielden, blijkt dat klanten onze prijzen anders beleven dan we graag zouden willen. Dat heeft ongetwijfeld te maken met ons grote assortiment en de uit straling van onze winkels. Het is lastig om ons aanbod met dat van de concurrenten te verge- ‘Onze bezorgservice Albert groeit met enkele honderden klanten per week. Die groei blijft achter bij wat we verwachtten toen we de be slissing namen over het aantal DC’s. Daarom heeft Albert een van zijn drie distributiecentra gesloten. De 80 medewerkers van het distribu tiecentrum in Beverwijk worden zoveel moge lijk overgeplaatst naar een van de vijf Ahold- werkmaatschappijen die meedoen aan Albert.’ ‘Daar hoef ik niet lang over na te denken: het Bonusfestival. Iedereen heeft zich enorm inge zet. Wat een flexibiliteit en kracht ging er van de winkels uit. Daar zouden we meer gebruik van kunnen maken. Vooral in de grotere winkels. Wat ik ook mooi vond, was de productie van de grootste tompouce ter wereld door een van onze winkels in Purmerend. 365 kinderen en 20 banketbakkers hebben daar in het kader van het Bonusfestival een tompouce van 1,3 kilometer gemaakt. Ze komen nu zelfs in het Guinness Book of Records. Fantastisch!’ ‘Groene stroom, tickets voor pretparken en prepaidkaarten waarmee je via Albert Heijn mobiel kunt telefoneren. Geen diensten en producten die je direct in een supermarkt ver wacht. Toch waarderen onze klanten het als ze voor zaken als prepaidkaarten gewoon naar Albert Heijn kunnen. Als dienstverlener zor gen wij voor extra gemak. Onze klanten weten dat ze voor kwaliteit bij ons aan het juiste adres zijn. Daar staan wij voor. En dus doen we zaken met marktleiders als Nuon en KPN. Waar het ophoudt? Bij producten waar klan ten lang over nadenken voordat ze ze aanschaffen. Een auto zul je bijvoorbeeld nooit bij ons kunnen kopen.’ ‘In de krant stond het bericht dat DC Pijnacker last heeft van muizen. Er waren inderdaad problemen. Oud nieuws, want het is inmiddels onder controle. De Keuringsdienst WBn Waren is langs geweest en had geen opmerkingen. Hygiëne is natuurlijk een belangrijk punt voor een merk als Albert Heijn. Reden temeer om daar in de toekomst nog alerter op te zijn. Hoe? Door signalen van onze winkels goed op te pikken en snel maat regelen te nemen.’ I

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7