Overvaller doet aangifte 5 WINDKRACHT 10 I g I i Aha 6 die afgelopen zomer een kassagreep deed bij Albert Heijn en na een achtervolging overmeesterd werd, heeft bij de politie aangifte gedaan wegens mishandeling. Twee collega’s worden nu door justitie vervolgd. Het lijkt een kop in de trant van ‘Man bijt hond’, maar het is de realiteit. De kranten stonden er eind oktober bol van: een overvaller J I Waarom vindt hij Blauw zo belangrijk? Ronald vindt dat mensen die het echte werk doen zelf het beste weten watje binnen een winkel moet veranderen. Daarom reist hij ook elke vrijdag door het land om filialen te bezoeken. Een goede manier om feeling te houden met de winkels. Ook op zaterdag is hij er regelmatig te vinden. Dat is toch die man die verantwoordelijk is voor Blauw? Klopt. Al vertelt hij er meteen bij dat hij Blauw zonder de hulp van Bert Holtrigteren vele anderen nooit van de grond had gekregen. Klinkt als een workaholic. Dat valt volgens Ronald zelf erg mee. Hij is maximaal drie avonden in de week aan het werk. En als hij in het week end naar een opening gaat, combineert hij dat vaak met een leuke dagtrip voor zijn kinderen: David (3) en Emily (5). Wie? Ronald van Zetten, onze 40-jarige directeur Winkelorganisatie. Dick Boer: ‘We leven uiteraard mee met deze twee collega's. In hun belang kunnen we niet op de zaak zelf in gaan. We worden dagelijks met criminaliteit geconfronteerd. Daar maken wij ons ook zorgen over. En ik begrijp ook wel dat veel medewerkers het gevoel hebben dat ze er alleen voor staan omdat ze niet altijd kunnen rekenen op steun van de politie. Dat kan leiden tot reacties die niet aansluiten bij onze proce dures, maar die wel heel menselijk zijn. Toch wil ik graag dat iedereen de richtlijnen na blijft leven. Nu en in de toekomst. Die richtlijnen zijn er namelijk om jezelf, je col lega's en onze klanten te beschermen.’ Wacht even. Gaan zijn kinderen mee op werkbezoek? Als je feestelijke openingen met clowns, springkussens en lekkere hapjes werk noemt, wel ja. Wat doet Ronald naast zijn werk nog meer om te ontspannen? Tijdens autoritten luisteren naar bands als U2 en de Simple Minds. Naar Engelse comedy-series als Fawlty Towers kijken. Voor het slapen gaan de kantoorstrip Dilbert lezen. En zondag om 6 uur opstaan om naar de golfbaan te gaan. Zo vroeg? Op zondag? Waarom? Om op tijd terug te zijn voor de kinde ren natuurlijk. Vaak begint hij doordeweeks ook wat later. Zo wil hij voorkomen dat zijn kinderen hem straks niet meer herkennen. i Laatste vraag: tijdens Blauw krijgen leidinggevenden soms flinke kri tiek voor hun kiezen. Maar kan Ronald zelf eigenlijk wel tegen kritiek? Nee. Niet zo goed. Het ligt eraan wie het zegt en op welke toon. En zelfs dan moet hij er eerst een nachtje over slapen voor hij reageert. Toch is hij erg blij dat zijn directe medewerkers zich daar niet door laten afschrikken. Want kritiek krijgen is niet leuk, maar het kan wel heel verhelderend zijn. De man greep in de namiddag van 27 augustus geld uit een kassa van Albert Heijn in de Van Swindenstraat in Amsterdam. Franchisenemer Simon Lindeman en medewerker Lucas Porsius zijn de dader achterna gerend en hebben hem in het Oosterpark te pakken gekregen. Ze zijn bedreigd met een mes. De overvaller heeft hen aangeklaagd wegens mishandeling. Eind oktober werd duidelijk dat ze daadwerke lijk worden vervolgd door justitie. Het begin van een publiciteitsgolf en een maatschappelij- ke discussie. Zelfs prins Bernard uitte via de e media kritiek op de vervolging van de twee. En in de Tweede Kamer zijn er inmiddels kamer- 1 vragen gesteld over dit onderwerp.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6