Als de zon onder is: Domoda i Ra ra- V»at is dit? WERELDKOKS 3 1 I In de rubriek Wereldkoks gaat ditmaal onze aandacht uit naar de vastenmaand van de moslims: de ramadan. Een tijd van in- en onthouden. Maar ook van lekker eten. Want als medewerker van AH 1113 Den Haag, maakt voor ons Gambiaanse Domoda: een vleesgerecht met pinda. Aha 16 de avond is gevallen, mag er ook tijdens de ramadan gegeten worden. De Gambiaan ÏUSAINOU NYASSI (36), K Bismilah! (eet smakelijk in Gambia) DE RAMADAN Begin november startte de ramadan, de vastenperiode voor moslims. Bij dag licht mag er niet gegeten, gedronken en gerookt worden. Een maand van bidden en aandacht voor de armen. Nyassi: ‘Je mag geen druppel drinken, niets eten, niet roken. Dus heb je minder energie tijdens je werk. Maar je bent sterker dan je denkt. Je zuivert lichaam en geest en staat een maand lang stil bij het leed van arme mensen. En als de avond valt, mag je wel eten. Zoete dingen zoals dadels. Maar ook veel fruit, en warme soep voor een lekker warme buik. Water aan de kook brengen en de pinda saus erdoor roeren. 15 minuten laten koken. Vervolgens het vlees erbij en nog eens 10 minuten laten doorkoken. Ten slotte alle overige ingrediënten toevoegen en het geheel 40 minuten zachtjes laten doorkoken. Een paar druppels limoen erdoor. En serveren met witte rijst. In Gambia is ruim 60 procent van de bevolking moslim. Daar krijg je tijdens de ramadan bij de moskee gratis dadels uit Saoed i-Ara bië. Vanaf je vijftiende ben je verplicht te vasten. Mijn vader was altijd heel streng tijdens de ramadan. Met smoesjes hoefde ik nooit aan te komen. Zo streng ben ik nu ook voor mezelf.' Aan het einde van de maand wacht als beloning het Suikerfeest (Id-UI-Fitr), een tweedaagse feestelijke afsluiting van een maand lang vasten. Dan is het genieten geblazen met veel zoete traktaties en uitgebreide etentjes met familie. BENODIGDHEDEN (VOOR 4 PERSONEN) 750 gr lams- of kippenvlees 1,5 liter water 5 eetlepels pindasaus 3 tomaten, 2 wortels 1 cassave of zoete aardappel 1 aubergine, 1 gele Spaanse peper 1 limoen, 2 maggiblokjes 2 eetlepels tomatenpuree zout en peper, 4 kopjes rijst B Aha fotografeerde drie huis houdelijke producten in een Albert Heijn-winkel van heel dichtbij. Maar welke? Stuur je oplossing voor 13 december 2002 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha' of naar Aha, Afdeling Interne Communi catie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Drie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30. Oplossing Aha nummer 8: Ariel wasmiddel navulverpakking, waslijn, schuursponzen. Cadeaubonnen (dit keer zes, omdat er de vorige keer geen prijswinnaars waren): Sandra Peeters, AH 1520 Veenendaal, Robin Heugens, AH 1333 Rhenen, Michael Spanjaart, AH1131 Schagen, J.H. Leutscher-ten Berge, Almere, Mans Everhardus, AH 1567 Haarlem, Jessica Lotter Homan, AH 1521 Tilburg

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 20