G EVEN BIJPRATEN ‘We doen zaken op het scherp van de snede' Bi 7 Aha Elke maand praten we bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. 4. Jouw Aha-moment 2. Het ‘conflict’ met Unilever "Unilever in conflict met Albert Heijn. Producten Unilever uit het schap van Albert HeijnEr was een hoop aandacht in de media terwijl het eigenlijk gaat om zaken doen. Kijk, Albert Heijn brengt steeds meer haar inkoop onder bij de centrale Europese inkooporganisatie van Ahold. We zijn een grote speler en kunnen dus scherp inkopen. Leveranciers en fabrikanten doen hetzelfde: vanuit één plek in Europa produceren ze voor alle Europese afnemers. Jaarlijks maken we samen afspraken over wat zij ons leveren en wat dat ons kost. Leveranciers willen een zo breed mogelijk assortiment leveren. Onze schapruimte staat tot op de millimeter onder 1. leder z’n eigen vak 3. Vers, vers, vers F B A J druk. Met Unilever kwamen we er niet uit. Toen hebben we een tiental van de in totaal honderden producten van Unilever tijdelijk niet aangevuld in onze winkels. We noemen dat: zakendoen, op het scherp van de snede. Na een week bereikten we een akkoord en waren alle Unileverproducten weer overal ver krijgbaar. Dat we een keer de druk hebben opgevoerd, is voor Albert Heijn inderdaad uit zonderlijk. Maar uiteindelijk heeft de klant er de meeste baat bij. Hij hoeft geen hogere prijs te betalen.’ ‘Ik kreeg een echte kick van de blauwe dag voor het kader. Vijftienhonderd enthousiaste lei- dinggevenden, die helemaal achter Blauw staan en dat willen uitdragen in de winkel. In de Logistiek zie je hetzelfde. Leidinggevenden ervaren Keep on Track niet als een kunstje dat iedereen moet leren, maar als een nieuwe manier van werken, van leidinggeven. Ik heb echt het gevoel dat we aan de vooravond staan van grote veranderingen met als resultaat: tevredener klanten, een hogere servicegraad en veel meer blauwe winkels. Heel spannend.’ ‘Na de Logistiek en de Winkelorganisatie zit nu ook de commerciële organisatie van het Hoofdkantoor midden in een organisatiever andering. En dat allemaal omdat we de klant centraal stellen en er altijd en overal voor de klant willen zijn. Met het juiste aanbod. In mijn ogen kun je dan niet anders dan speciali seren. Iedereen moet doen waar hij of zij het beste in is, van databeheer, tot inkoop, tot communicatie. Tegelijkertijd zetten we op het Hoofdkantoor een extra stap door per formu le te specialiseren. Met een AH to go moet je anders omgaan dan met een wijkwinkel. ^j^inkels en DC’s zullen de effecten ervan ^merken. Na worp op maat, formule op maat.’ ‘Meer dan de helft van onze omzet halen we uit vers. Versheid én kwaliteit bepalen voor een groot deel ons imago. En we werken er keihard aan om dat imago te houden en ver beteren. We steken energie en geld in de keten, maken afspraken met telers over productie hoeveelheden. En dat werkt. Wat vandaag op het land staat, ligt morgen gesneden en ver pakt in de winkel. Met name in deze makkelij ke oplossingen voor klanten willen we steeds vernieuwen, omdat concurrenten onze con cepten kopiëren. We zijn het aan onze klant verplicht om vooruit te blijven lopen. In ver nieuwen, maar ook in presenteren. De eerste indruk krijgt de klant toch in de winkel.’

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7