Vrouwen in bikini op de AH Bonuskaart? I 1 WINDKRACHT 10 i k I i I Ze duiken steeds vaker op: zelfgemaakte Bonuskaarten. Met blonde vrouwen in bikini, verre vakantieoorden of iemands favoriete drankje als afbeelding. Het gaat om Bonuskaarten die mensen zelf van een plaatje voorzien. Aha 6 1 Aha, een Bourgondiër. Jazeker. Op zijn kantoor ligt het nieuwe viskook- boek van Albert Heijn. Als hij daar in bladert, begint hij ter plekke te watertanden. Zelf maakt hij graag gegratineerde zalmtournedos klaar. Hij kookt zelf? Jazeker. Niet doordeweeks, want dan is hij te druk. Maar in het weekend bindt hij regelmatig zijn kookschort voor om iets lekkers voor zijn gezinnetje te kokkerellen. Een echte family-man. Je zegt het. Hij heeft twee zoontjes: Berend (10) en Wouter (13). En een dochtertje: Anne (8), die hij ook wel liefkozend ‘juffrouw Annie’ noemt. Ze houden allemaal net als hun vader en moe der van zeilen. De familie Smits dobbert dan ook regelmatig op de Nederlandse wateren. Zij hebben een replica van een kotter, een sta len zeilschip. Lekker uitwaaien. Inderdaad. En dat is af en toe wel nodig. Jeroens nieuwe job als directeur Merchandising Replenishment brengt veelBT) denkwerk met zich mee. Waar krijgt hij echt hoofdbrekens van? Dat het controleren van de temperatuur niet ons sterkste punt is. Als gekoelde producten één graad te warm zijn, heeft dat vaak al gevolgen voor de houdbaarheid. Laatste vraag: wat mist Jeroen zelf nog in ons assortiment? Verse vis, mooi gepresenteerd in bakken met ijs. Zoals in sommige Franse super markten. Maar omdat vis ultravers moet zijn, is de kans op afboekin gen te groot. Dat zit er dus voorlopig niet in. Via een studentenwebsite zijn de afbeeldin gen en knip- en plakinstructies voor de eigen Bonuskaart te downloaden. Zelf maken is dan nog een koud kunstje. Dick Boer: ‘Geweldig toch als mensen hun Bonuskaart een persoonlijk tintje geven? Dat betekent dat ze met Albert Heijn gezien en geasso cieerd willen worden. Maar achter de Bonuskaart gaan systemen schuil die zijn gebaseerd op de barcode. De kans dat er bij een zelfgemaakte kaart iets misgaat met de barcode is groot. En dan sluipen er fouten in de systemen.’ Daar zit Albert Heijn niet op te wachten met name omdat de privacy van iedere Bonuskaarthouder gewaarborgd moet zijn. Een foute barcode kan voor verrassingen zor- A gen. Dick Boer: ‘Het lijkt mooi meegenomen, maar iedereen zou het toch heel 8 Wie? Jeroen Smits Functie? Directeur Merchan dising Replenishment. Leeftijd? 46. Waarom? Omdat wij wel eens willen weten wat Jeroen zoal bezighoudt. En? Als ik het goed begrijp, zorgt Jeroen er samen met zijn mensen voor dat de beste producten op het goede moment op de juiste plek in de winkels terechtkomen. Daar hebben ze ook geavanceerde compu terprogramma’s voor. Kan Jeroen zelf een beetje computeren? Nou, op 29-jarige leeftijd begon hij zijn carrière bij Albert Heijn als Informatie Consultant. Samen met andere jonge honden adviseerde hij collega’s over hoe ze met computers hun werk konden vergemakkelijken. Een echte pionier dus. Nog opmerkelijke carrièremoves? Ja, tot het begin van dit jaar was hij vier jaar lang algemeen directeur van Gall Gall. Hij bezocht in die functie zo nu en dan Franse en Italiaanse wijnboeren om de opbrengst van hun druivenoogst te inspecteren. Tegenwoordig mag hij trouwens nog steeds graag een flesje ontkurken. Na het eten een lichte Italiaanse dessertwijn bijvoorbeeld. gek vinden als er ineens Air Miles werden bijgeschreven van boodschappen die ze nooit hebben afgerekend. Caissières moetei^' daarom de zelfgemaakte kaart echt weigeren. Hoe leuk het ook is, we kunnen het niet maken ten opzichte van de andere klanten. En bovendien wordt het voor kassamedewer kers anders wel heel onoverzichtelijk. Elke Bonuskaart controleren op echtheid is echt ondoenlijk. Om lekker te kunnen werken, moet het in een oogopslag duidelijk zijn wat een Bonuskaart is en wat geen Bonuskaart is.’ S

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6