PADI-DUIKINSTRUCTEUR I I i i De redactie van Aha ging op zoek naar collega’s met een opvallende vrijetijdsbesteding. Het resultaat: een kunstverzamelaar, een duikinstructeur en zelfs een echte heks! 5 Aha Rob Hogervorst (42), operationeel manager regio zuidwest winkelgroep 246 én maand verzamelen wij ons samen met ande re heksen in een Haagse kroeg. We praten dan over festivals en feestdagen voor heksen. Maar we hebben het ook over normale din gen, hoor. Verder ben ik vaak bezig in mijn kruidentuintje met pompoenen en kruiden als munt, koriander en venkel. Hiervan trek ik thee die tegen allerlei kwaaltjes helpt. Of mijn collega’s bij Albert Heijn er grappen over maken? Nooit iets van gemerkt. Maar wat ze achter mijn rug zeggen, weet ik natuurlijk niet.’ en ander licht. Gevaarlijk? Nee hoor, niet als je de spelregels goed volgt. In de twaalf jaar dat ik duik heb ik nog nooit een ongeluk meegemaakt. Zelf duikles geven, is een goede manier om mijn passie met anderen te delen. Ik heb in totaal al zo’n 250 duikbrevetten uit mogen schrijven. Ook veel van mijn collega’s zijn na een proefles in het zwembad meteen verkocht. Het afgelopen jaar hebben drie bedrijfsleiders en twee verkoopmanagers uit mijn regio hun duikbrevet gehaald. Het is echt besmettelijk.’ ‘In de tropen zijn er weleens haaien van een meter of twee vlak langs mij heen gezwom men. Die negeren je gewoon. Ook ben ik een keer een Manta Ray tegengekomen met een doorsnede van 4 meter. Die eet alleen plank ton. Toen ik die enorme mond zag, hoopte ik dat hij dat zelf ook wist. En in Egypte is er weleens een grote schildpad een half uur met mij mee gezwommen. Dat was fantastisch! Ik heb een drukke baan, maar zodra ik onder water ben gaat de knop om. Dat is zo’n ande re wereld; de gewichtloosheid, ander geluid

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 5