I Blauw bloed: familie Blaauw i i i I Tl in li 1 2 Jeroen: ‘Dat “winkel- gevoel” heb ik van mijn vader geërfd’ Henk: ‘Jeroen zit in Zaandam goed op z’n plaats’ VROEGER ‘Ik vond de verhalen van mijn vader over z’n werk altijd interessant, maar het enthousiasme heb ik maar gedeeltelijk door hem gekregen. Het grootste deel komt door mijn eigen werk ervaring. Parttime verkoper in Veendam, later in de winkel in het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Tijdens mijn studie wilde ik alles weten over beleidsmatige veranderingen bij Albert Heijn. Dat kon ik goed gebruiken. Mijn studies stonden voornamelijk in het teken van Albert Heijn. Onderzoeken, scripties, stage lopen bij Ahold in Azië. Mijn vader adviseerde me om ook eens naar een ander bedrijf te kijken. Ik studeerde af bij Hoogvliet, een supermarktketen in Zuid-Holland. Ik ben direct weer teruggegaan. Waarom? Dit is gewoon het mooi ste bedrijf dat er is.’ VROEGER ‘Ik vond hetgeen goed idee dat Jeroen als parttimer bij mij in het filiaal zou komen werken. Ik zou veel strenger voor hem zijn dan tegen andere werknemers. Dan krijg je scheve verhoudingen. Ik heb hem laten solliciteren bij een ander filiaal en raadde hem aan niette zeggen dat het een zoon van mij was. Het is beter om op eigen kracht aangenomen te worden. Vanaf het moment dat Jeroen dat baantje kreeg, hadden we het vaak over Albert Heijn. Ik kreeg van hem een hoop vragen voor mijn kiad^ zen. “Waarom doen jullie dat? Waarom gaat dat niet zo?” Eigenwijs, maar dat is geen slechte eigenschap als je jong bent.’ NU ‘We overleggen nog steeds veel. Een jaar geleden werd ik opera tioneel manager en Jeroen zat toen net op het hoofdkantoor. Het ging nergens anders meer over: werk, werk, werk. Mijn vrouw werd er gek van, die heeft het echt verboden. Jeroen zit in Zaandam goed op z’n plaats. Zeker gezien de studie die hij gedaan heeft. Ik zou er niet aan moeten denken om te doen wat hij doet. Ik wil min stens de helft van mijn tijd in de winkel doorbrengen: mec^ werkers en klanten sprek^^ Op het hoofdkantoor zul len ze mij niet snel zien.’ Ken jij ook een blauwe familie? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl NU ‘Toen ik net begon op het hoofdkantoor was het handig dat mijn vader “in de winkel” zat. Ik had juist informatie van de vloer nodig en kon mijn eigen ideeën ook gelijk toetsen. Inmiddels heb ik een grote groep mensen om me heen die ik kan bel len voor informatie. Ik kom een dag per week in de winkel, daar haal ik nog altijd de meeste informa tie vandaan. En ik vind het leuk. Dat “winkelge- voel” heb ik ongetwijfeld van mijn vader geërfd.’ Bedrijfskunde voor Albert Heijn werken en is nu staflid Operations winkelorganisatie. Wat wij gemeen hebben? 'We kunnen allebei slecht tegen geneuzel. Niet eindeloos blijven praten, maar knopen doorhakken.’ Het Blaauwe bloed kruipt waar het niet gaan kan. Henk Blaauw (51) werkt vanaf zijn negentiende bij Albert Heijn. Hij heeft alle denkbare functies in de winkel gehad.'Van flessenjongen tot operational manager.’ Jeroen (26) begon op z’n vijftiende als parttimer, bleef tijdens zijn studies HEAO (International Business School) en

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 2