Slakken: lekker snel I WERELDKOKS Aha 16 Luis Fauquembergue is medewerker bij DC Pijnacker. Zijn naam verraadt het al: hij heeft een Franse vader. Niet zo gek dus dat Luis ons escargots (lees: slakken) voorschotelt. ‘Al op mijn zesde stond ik met mijn vader in de keuken om escargots klaar te maken. Makkelijk, binnen een half uurtje klaar en echt heerlijk! Sommige mensen vinden het een raar idee om slakken te eten, maar daar moet je je echt overheen zetten.’ ft Luis Fauquembergue: ‘Je hoeft niet Frans te zijn om van slakken te houden.’ 1 L Aha fotografeerde drie ont- bijtproducten in een Albert Heijn-winkel van heel dicht bij. Maar welke? Stuur je oplossing voor 16 november 2002 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha’ of naar Aha, Afdeling Interne Communi catie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Drie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30. 28 slakken 150 a 200 gram roomboter 4 takjes peterselie een mespuntje peper en zout 4 tot 6 teentjes knoflook stokbrood BENODIGDHEDEN (VOOR 4 PERSONEN) Doe de roomboter in een grote kom en doe deze 30 seconden in de hete oven. De roomboter moet zachter worden, maar niet vloerbaar. Naar smaak een paar teentjes knoflook fijnmalen, zodat je deze kan mengen met de roomboter. Ook een paar takjes peterselie fijnsnijden, en deze bij de roomboter gooien. Doe er verder naar smaak een mespuntje peper en zout bij zodat je een soort kruidenboter krijgt. Pak 4 ovenkommetjes en doe in elk kommetje 7 slak ken. Bedek de slakken met de kruidenboter. De oven even voorverwarmen, tot de juiste tempe ratuur is bereikt: 180 a 200 graden Celsius. Nu kan je de slakken in de oven doen. Verwarm ze 20 a 25 minuten. Doe er het stokbrood bij, et voila: de Franse delicatesse is klaar om als voorgerecht geserveerd te worden. Bon appétit! Oplossing Aha nummer 7: 1. AH kroketten, 2. diepvriesspinazie, 3. bapao Cadeaubonnen: Helaas heeft niemand de juiste oplossing geraden, daarom zijn er de volgende keer drie extra cadeaubonnen te winnen.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 24