Wij bezorgen de klant een biologische pizza van Aha 10 -18° Celsius We zijn streng Geen vergissing mogelijk Temperatuurcontroles 18C J Een leven zonder pizza’s is bijna niet meer voor te stellen. Daarom heeft Albert Heijn ervoor gekozen om juist dit product in een biologische variant te verkopen. ‘Een biologi sche pizza werkt drempelverlagend voor alle biologische producten,’ legt categorymanager Mariëtte van Maanen uit. ‘Het is uniek dat we een kant-en-klaarproduct, samengesteld uit verschillende ingrediënten, in het biologische assortiment hebben. Er zijn nu twee pizza- varianten: vier kazen en mozzarella groen ten. Ze doen het allebei goed.’ Veertienhonderd kilome ter en 24 uur lang moet de chauffeur vooral één ding heel goed in de gaten houden: de tempera tuurregeling van de vrachtwagen. ‘Het mag absoluut niet warmer zijn dan -18° Celsius, anders gaat het ten koste van de kwaliteit,’ aldus Machalowsky. ‘Elke wagen heeft een schrijvende installatie, die precies het verloop van de temperatuur bijhoudt. En als er iets Voor de biologische pizza in de diepvries van de klant ligt, heeft hij een lange weg afge legd. Het begint allemaal bij de Italiaanse boeren die de grond stoffen leveren. Grondstoffen die alleen mogen worden verwerkt als ze het predikaat ‘biolo gisch’ hebben. De tarwe, de verschillende groenten, de melk voor de diverse kazen: ze krijgen pas het ‘groene’ licht als de boer kan aantonen dat hij minstens drie jaar geen che mische bestrijdingsmiddelen en kunstmest heeft gebruikt. ‘Daar zijn we heel streng in’, zegt Bernd Machalowsky, kwaliteitsmanager bij Albert Heijn. ‘We bewaken het proces natuurlijk ook zelf, maar om alle schijn te ver mijden, zijn er onafhankelijke instanties in Italië die controleren of de producten wel echt biologisch zijn geteeld. Pas dan mogen ze naar de producenten, die er de ingrediënten voor de kapot gaat, moet de chauffeur onmiddellijk reageren en naar het dichtstbijzijnde reparatie bedrijf rijden. Anders kun je de hele lading vernietigen.’ pizza van maken. En ook daar wordt voortdu rend de vinger aan de pols gehouden of er wel volgens biologische normen wordt gewerkt.’ Ook de medewerkers van pizzabakkerij Roncadin gaan zorgvul dig te werk. Alfredo Azzoni, algemeen direc teur van Roncadin, vertelt hoe. ‘We maken hier ook “gewone” pizza’s, dus is het erg belangrijk dat de verschillende ingrediënten niet vermen gen. Alle biologische producten zitten daarom in gewaarmerkte karretjes. Voordat we aan de slag gaan wordt de bakkerij heel grondig schoongemaakt, evenals de steenovens en de diepvriezer waar de pizza’s uiteindelijk in terechtkomen. Eenmaal verpakt in de speciale dozen is er geen vergissing meer mogelijk: daar staat duidelijk het EKO-keurmerk op.’ De reis naar Nederland kan beginnen. Albert Heijn neemt regel matig steekproeven om de temperatuur te controleren. Bij de diepvriesdepots in Harderwijk en Tilburg, bij de DC’s en, last but not least, in de winkels zelf. De dagelijkse temperatuurcontrole in de win kel is heel erg belangrijk om te waarborgen dat diepvriesproducten, zoals de biologische pizza, aan de optimale kwaliteitseisen blijven vol doen. ‘Structurele fouten worden niet gemaakt, maar incidenteel ontdekken we wel- .1

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 14