0 EVEN BIJPRATEN ‘Hét kwartaal van Albert Heijn komt eraan’ k-. «S 7 Aha Elke maand praten we bij met Dick Boer, directievoorzitter Albert Heijn, over de dingen die ons bedrijf aangaan en bezighouden. 3. Leef je in, leef je uit 5. Biologisch scharrelvarkensvlees ‘Met de introductie van biologisch scharrel varkensvlees in vijfhonderd winkels gaan we echt scoren. We hebben in een convenant goede afspraken gemaakt met het ministerie van landbouw en de varkenshouders over welzijn én kwaliteit. Ik weet zeker dat we met het biologische scharrelvarkensvlees voorzien in een grote behoefte bij de klanten.’ 6. Jouw Aha-moment 2. Het laatste kwartaal 1Een goede zomer 4. AH en Esso 1 ESSO 2 motto: Leef je in, leef je uit. Het betekent dat iedereen in de commerciële organisatie zich zoveel mogelijk in de klant inleeft en zich ver volgens lekker uitleeft om de klant zoveel mogelijk van dienst te zijn. En dat binnen de verschillende winkelformules en de verschil lende momenten, van ontbijt tot avondeten. Meer focus op de klant. Dat spreekt me aan.’ ‘Na Blauw in de winkels en Keep on Track in de DC’s is nu het veranderingsprogramma voor het Hoofdkantoor gestart onder het ‘Mijn werkbezoek aan DC Zaandam. Daar zijn enorme slagen gemaakt. Door Keep on Track zijn er meer leidinggevenden aanspreekbaar op de werkvloer en dat vindt iedereen prettig. En dat is precies wat we willen: meer betrok kenheid, wederzijdse verwachtingen uitspre ken en helder en transparant zijn. Als je ziet dat het werkt, maakt dat m’n hele dag goed.’ jMÜe eerste negen maanden van het jaar hebben ^We het financieel goed gedaan. Vooral in vers hebben we gescoord. We zijn heel goed op koers. Maar het laatste kwartaal is natuurlijk hét kwartaal van Albert Heijn. Daarin moet het gebeuren: de klant extra verwennen, nieu we producten in de markt zetten, zeg maar superblauw zijn. Dat betekent wel dat ieder een, in de winkel, het DC en op het HK zijn beste beentje moet voorzetten. Ook al om de groei die we vorig jaar in dit kwartaal hebben gemaakt, vast te houden.’ ‘Misschien was het weer niet altijd even zon nig en warm, maar Albert Heijn heeft een ont zettend goede zomer gehad. Meestal is de zomer voor ons een moeilijke periode, denk aan roosterproblemen, lagere productiviteit en meer afboekingen. Maar dit jaar hebben we, zeker als je kijkt naar voorgaande zomers, boven alle verwachtingen gedraaid. Ik beschouw dit positieve signaal als een van de resultaten van Blauw en Keep on Track. Daar mogen we best trots op zijn.’ ‘Ik was laatst in een van onze AH-winkels in een Esso-benzinestation en die zag er goed uit. Je kunt echt zien dat ook dat goed gaat lopen. Het leukste was dat ik een klant tegen de manager hoorde zeggen: “Blij dat jullie nu Albert Heijn in huis hebben gehaald. Dan ben ik er tenminste zeker van dat de sandwiches en de jus d’orange goed zijn.” Waarna de manager tegen mij zei: “Vroeger bleven de sandwiches weleens acht dagen liggen. Nu zijn ze echt vers en verkoop ik ook nog veel meer.’” 5 cë o

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 7