Drie keer per week een kans I WINDKRACHT 10 I I I s diensten aan te bieden die niets met eten en drinken te maken hebben. Maar wel alles met service en gemak. Aha 6 Klanten komen gemiddeld bijna drie keer per week bij Albert Heijn. Albert Heijn gaat meer en meer van die momenten gebruik maken om ook services en Dick Boer: ‘Kijk naar de proef die op dit moment loopt met de stomerijen. De resul taten zijn positief. En van de komende actie verwachten we ook veel. Als die is afgerond kunnen alle winkels die aan de criteria vol doen stomerij diensten gaan aanbieden. Lekker makkelijk voor de klanten.’ Albert Heijn kan die stomerijdiensten aan bieden omdat de klant bijna drie keer per week in de winkel komt. ‘Welke klant komt er drie keer per week bij de stomerij? Niet een. En dus is het net zo makkelijk voor de klant om zijn kleren mee te Interessant. Maar wat heeft dat met merkstrategie te maken? N iets Gelukkig heeft Arjan de nodige ervaring opgedaan bij Unilever. In de jaren negentig heeft hij in Korea en Polen merken als Omo, Robijn en Dove aan de man en vrouw gebracht. Nog leuke anekdotes uit die tijd? In Korea gebruikten ze Dove toilet zeep om hun haren te wassen en Dubro afwasmiddel om de groen ten te wassen. Toch handig om te weten als je verantwoordelijk bent voor een reclamecampagne. En hoe zit het met zijn kruideniersmentaliteit? Dat zit wel goed. Zijn vader was melkboer. In 1958, het geboortejaar van Arjan, opende zijn vader een kruidenierswinkel in Rotterdam. Dus in zijn jeugd moest de kleine Arjan elke vakantie aan de slag. De klant was koning dus moest hij bierkratjes naar balkonnetjes op de derde verdieping sjouwen. Zwaar werk, maar wel leuk. ft Heeft hij een beetje zin in zijn nieuwe job? Hij vindt zijn functie vergelijkbaar met die van de trainer van Barcelona. Albert Heijn is voor hem de Champions League waar hij alle technieken en tac tieken kan toepassen. Er een beetje zin in hebben is dus nogal zwakjes uitgedrukt. nemen naar Albert Heijn waar hij toch al komt, dan ze apart nog eens naar de stomerij te brengen. Service en gemak zijn de sleutel woorden.’ Natuurlijk geldt dat niet alleen voor de stomerij, maar ook voor een foto- winkel en bankzaken. ‘De eerste verrassing hebben we in oktober. Dan komen we name lijk met een nieuw product.’ Wie? Arjan Both. Leeftijd? 44 jaar jong. Waarom? Hij is vanaf septem ber als directeur Marketing Format toegevoegd aan het directieteam van Albert Heijn. Samen met zijn afde ling gaat hij zich intensief bezighouden met het merk Albert Heijn. Wat is er mis met ons merk? Niks. Ons merk staat als een huis. En Arjan en zijn afdeling gaan ervoor zorgen dat Albert Heijn ook in de toekomst een sterk merk blijft. Ik zie het voor me: vergaderen, onderzoeksrapporten analyseren. Nee hoor. Arjan is geen vergadertijger. De eerste periode zal hij voorname lijk met klanten en medewerkers praten. Als het aan hem ligt komen de marketingmedewerkers van Albert Heijn achter hun bureaus van daan om met de klant boodschappen te gaan doen en te koken. Wat heeft Arjan hiervoor gedaan? De afgelopen anderhalf jaar was hij als Vice President werkzaam bij Ahold European Sourcing, een club die zich bezighoudt met de centrale inkoop van producten in Europa.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 6