WERELDKOKS Aha 16 De zusjes HANANE en HAYET (beide caissières bij AH 1550 Rozendaal) krijgen geregeld vragen van klanten over het bereiden van Marokkaanse gerechten. Hun favoriete recept is tajin met lamsvlees; een Berbers recept uit de provincie Alhoceima, Noord- Marokko. Hanane gaf het recept prijs, en Hayet dook de keuken in. Ook het poseren voor de foto liet Hanane geheel aan Hayet over. Hayet Ayroud-Bouhatan in traditionele Marokkaanse kleding Aha fotografeerde drie huishoudartikelen in een Albert Heijn-winkel van heel dichtbij. Maar welke? Stuur je oplossing voor 18 oktober 2002 naar aha-magazine@ah.nl o.v.v. ‘Puzzel Aha’ of naar Aha, Afdeling Interne Communi catie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Drie medewerkers maken kans op een cadeaubon van 30. 2 eetlepels olijfolie en 2 eetlepels zonnebloemolie 300 gram lamsvlees 1 grote ui 2 wortels 1 vleestomaat 1 rode paprika 4 aardappels diepvrieserwten (van AH) verse koriander specerijen: saffraan, paprikapoeder, zout, zwarte peper en witte peper water BENODIGDHEDEN (VOOR 3 A 4 PERSONEN) Oplossing Aha nummer 6: 1. AH bosvruchten roomijs, 2. Ola Classics, 3. Magnum Classic Cadeaubonnen: Mw. T. de Groot-Duiminck, Ridderkerk, Bianca Bruine, Oegstgeest, M. Haamans, Heemstede aardappels schillen en halveren. En na een kwartiertje toe voegen. De tajin is klaar als er weinig vocht meer over is en de aardappels gaar zijn. Bismilah! (Vrij vertaald: smakelijk eten!) Verhit de olie in de pan. Lamsvlees in vrij grote stukken bakken. Halve theelepel zout erbij, deksel erop en laten fruiten. Intussen de ui doormidden snijden in halve maantjes. Schil de wortels, snijd ze door de lengte in vieren. Daarna nogmaals in de breedte in partjes van 4 cm verdelen. Schil de paprika en snijd het in blokjes van 2 cm. Doe de ui, de wortels en de paprika bij het vlees in de pan en fruit het op een laag pitje. Schil de tomaat en snijd deze in kleine stukjes. De paprika, de wortels en de tomaat moeten geschild worden omdat de velletjes door het lange koken loslaten. Vijf takjes koriander wassen en fijnhakken. Ook deze gaan in de pan. Vervolgens de diepvrieserwten in warm water was sen, laten uitlekken en in de pan doen. Daarna van alle specerijen iets meer dan een halve theelepel toevoegen. Alleen van de zwarte peper minder; ongeveer een mes punt. Vervolgens water koken en erbij gieten tot alle groenten net onder water staan. Twee minuten flink laten doorkoken. Daarna deksel half op de pan en 15 minuten zachtjes doorkoken. Ondertussen de vier WAT IS TAJIN? Tajin (of mamita) is een traditionele Marokkaanse stoofschotel en leent zich voor vele variaties. Lekker met kippen-, rund ot lamsvlees of met groenten, krenten, pruimen en noten. Speciaal voor tajin-schotels is een aardewerken pot verkrijgbaar bij Marokkaanse speciaalzaken. Maar voor de bereiding van tajin kan ook prima een 0 hapjespan gebruikt worden. Dat verkort tevens de bereidingstijd. In een hapjespan duurt het bereiden van dit gerecht een kleine anderhalf uur.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 20