WORP OP MAAT: NIET I I Aha van A tot Z ontworpen door mensen van Albert Heijn. Het streven is om Worp op Maat binnenkort aan te sluiten op Automatisch Aanleveren. En komend jaar wordt het aantal assortiments- groepen met een Worp op Maat verder uitgebreid. groepen, is zonder meer uniek. Een ingenieus computersysteem combi neert alle gegevens en print voor alle winkels een Worp op Maat. Dit systeem draait nergens anders in de wereld en is Peter Tolk, verkoper AH 1262 Zaandam: ‘Nooit geweten dat er achter een worp zoveel schuilging. Ergens klinkt het allemaal erg logisch. Maar ik vind het wel knap hoe ze dat op het hoofdkantoor hebben uitgedacht.’ WORP OP MAAT, oftewel het centraal op maat indelen van assortiments- Amsterdam ontbijt anders dan Zaandam Type klant, verkoopcijfers, schapruimte en ervaring Sommige producten horen bij elkaar /fy/e Zoek de in"1 AH 1262 in Zaandam en AH 1318 in Amsterdam. Allebei hebben ze één meter cereals. Ruim een jaar geleden zagen deze twee schappen er nog pre cies hetzelfde uit. Maar door Worp op Maat verschillen ze nu. Het systeem speelt slim in op het feit dat de ene win kel met een artikel bleef zitten, terwijl het bij een ander niet aan te slepen was. Worp op Maat is op vier pijlers geba seerd: het type klant dat in de betreffen de winkel komt en de verkoopcijfers per artikel. De derde pijler is de ruimte die daadwerkelijk in het schap aanwezig is. Ook gebruiken we ervaringen van win kels die zonder Worp op Maat al een Waarom staat AH krokante muesli naast Quaker natural raisin? Het is zeker géén nattevingerwerk. Klanten vinden namelijk dat deze mueslivarianten bij elkaar horen, omdat het krokante cereals zijn. Een speci aal model groepeert artikelen zoals klanten dat - in grote lijnen - ook zouden doen. Dit model maakt gebruik van de consumenten- 14 - optimaal assortiment hebben opgebouwd. Dat is de vierde pijler!

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 18