Rotterdams Blauw Shoppen in Amerika Fm AMC to go! cn cn cn cn I Pi M Aha 8 i NIEUWS UIT HET LAND 1 GIANT FOOD II De winnaars van de Ahold Award 2001de scriptieprijs, gingen in mei een weekje naar de Verenigde Staten. De vijf gelukkigen mochten een kijkje in de keuken nemen van de Amerikaanse werkmaatschappijen van Ahold. Kees van Huissteden (supermarktmanager i.o.), AH 1519 Enschede was een van hen en maakte speciaal voor Aha een kort reisverslag. ‘De eerste avond zaten wij al in het baseballstadion van de Boston Red Sox. Met pizza en Coca-Cola in onze handen voelden wij ons al direct ingeburgerd in de Amerikaanse cultuur. De volgende dag werden we hartelijk ontvangen in de winkels en een distributiecentrum van Stop Shop. Wat mij opviel: de winkelmedewerkers zijn trots op Turkse medewerkers van DC Zaandam kunnen de spanning nauwelijks aan. Tijdens het WK-voetbal keken zij naar de wedstrijden van hun nationale elftal in de vergaderzaal van het centrale kantoor. In overleg met hun teamleider konden de Turken onder werktijd de wedstrijden bekijken, zoals dat voorheen ook gebruikelijk was voor fans van het Nederlands elftal. Deze wedstrijd werd helaas verloren. Turkije eindigde op de derde plaats. Washington DC. Daar staan naast vele monumenten en imposante gebouwen ook mooie en grote winkels van Giant. We hebben een aantal van deze indrukwekkende winkels bezocht en een rondleiding gehad op het hoofdkantoor. Het was echt een fantas tische reis. Deelname aan de Ahold Award was echt de moeite waard!’ hun werk, open naar de klant en enorm servicegericht. Vanuit Boston zijn we naar New York gevlogen waar we ook een bezoek brachten aan Stop Shop. We hebben daar een en ander geleerd over de Amerikaanse varianten van de Bonus kaart en de Alledag. Tot slot brachten we een bezoek aan Na het Academisch Ziekenhuis in Groningen heeft ook het AMC in Amsterdam een AH to go. De winkel is 4 juli geopend en biedt medisch perso- neel en bezoekers de gelegenheid om een boodschap ‘in huis’ te doen. Medisch personeel wordt bovendien extra service geboden met Albert.nl. Die kunnen hun boodschappen online bestellen en in het winkeltje afhalen. ART VAN Januari 2002 startte Blauw in 39 pilotwinkels. Al deze winkels zijn inmiddels geslaagd en vierden hun verdien de feestje. Zo ook AH 1087 in Rotterdam. Blauwe champagne, ballonnen, een butler en een swingende band waren de ingrediënten voor een gezellig avondje Rotterdams Blauw. Collega's en genodigden liepen bewonde rend rond in de winkel waar medewerkers trots hun verhaal kwijt konden over de gezamenlijk gele verde prestatie. Een hoogtepunt was de speech en de symbolische overhandiging van het Blauwe boek je door directeur winkelorganisatie Ronald van Zetten, die zich bijzonder trots toonde. Voor de Rotterdamse medewerkers is Blauw vooral een andere manier van denken en omgaan met elkaar. ‘Iedereen wil graag iets voor een ander doen’, en 'kritiek kan je gebruiken om er beter van te worden’, zo gaven de mede werkers aan. Toch benadrukten de medewerkers dat ze ‘er nog niet zijn’. En dat is Blauw, een proces dat nooit ophoudt. Meer Blauw op pagina 14.

Personeelsbladen | 2002 | | pagina 8